PILNE: Rząd ma pomysł na wysokie ceny paliw w Polsce. Ta obniżka pozwoli miesiącami oszczędzać pieniądze

PILNE: Rząd ma pomysł na wysokie ceny paliw w Polsce. Ta obniżka pozwoli miesiącami oszczędzać pieniądze

podatek spaliny unia

Podaj dalej

Polski rząd chce, aby ceny paliw w Polsce były możliwie jak najmniejsze. Ma być wykonany kolejny krok ku temu, aby ulżyć nasz portfelom i sprawić, że gospdoarka w końcu nabierze odpowiedniego rozpędu. Dlatego też kierowcy mogą spodziewać się, że za diesel, benzynę i LPG nie będą płacili tak dużo, jakby mogli.

Ceny paliw będą niższe

diesel ceny paliw
fot. freepik

Znakomitą informację w tej kwestii przekazał rzecznik polskiego rządu w Polskim Radiu 24. Zdradził on, że tarcza antyinflacyjna, która dopiero co została przedłużona do końca października, zostanie znów przedłużona. Kierowcy zatem nie muszą martwić się, że przed Mikołajem czy Świętami Bożego Narodzenia ceny paliw podskoczą o około złotówkę.

– Przedłużyliśmy tarczę antyinflacyjną do końca października i zapewne przedłużymy ją dalej, bo widzimy, że te działania antyinflacyjne są w tej mierze skuteczne, że zabezpieczają przed jeszcze wyższymi cenami – powiedział Piotr Müller. Biorąc pod uwagę, że sytuacja tak szybko może się nie unormować na stacjach paliw, takie rozwiązanie wydaje się wręcz konieczne.

Warto pamiętać, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, dziś za paliwo płaciliby kierowcy ponad złotówkę więcej na każdym litrze. Wiele osób ma jednak do tej kwestii odmienne podejście, patrząc na cenę za ropę. Sądzą, że choć ceny zostały obniżone, to i tak koniec końców przepłacamy tankując. Do końca jednak tak to nie wygląda, a wystarczy spojrzeć na ceny paliw w innych krajach.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik.com – blasco5

Jak przyszłość dla cen paliw?

Jak na razie choć ceny paliw balansują góra dół, to jednak wciąż ich poziom jest niemal cały czas identyczny. Tankowanie kosztuje kierowców średnio już od jakiegoś czasu w okolicach 7,50 zł/l, zarówno jeżeli chodzi o diesel czy benzynę. Kiedy jednak cena zmieni się na korzystniejszą. Niektórzy są zdania, że większa różnica może zostać dostrzeżona po wakacjach, gdy spadnie popyt na paliwa.

Wówczas może dojść do sytuacji, że ceny spadną w końcu poniżej 7 złotych za litr. To jednak na obecne czasu bardzo długo okres, a do tego momentu przez te niecałe dwa miesiące bardzo wiele się może zmienić. Nie pozostaje nic innego jak wyczekiwać lepszych czasów, które w końcu musza nadejść.

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza
fot. freepik.com – brukoik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News