PILNE: Rząd daje 10% upustu za rachunek na prąd dla każdego Polaka! Jak otrzymać zaoszczędzone pieniądze?

PILNE: Rząd daje 10% upustu za rachunek na prąd dla każdego Polaka! Jak otrzymać zaoszczędzone pieniądze?

bon zniżka na prad rachunek dodatek

Podaj dalej

codziRachunki za prąd dla wszystkich będą znacznie niższe. Rząd daje 10 procent rabatu dla wszystkich Polaków, co sprawi, że będzie można płacić mniej za odbiór energii. W ostatnim czasie dość znacząco poszły w górę rachunki, o czym wiele osób boleśnie się przekonało. Teraz będzie można znacząco zrekompensować potencjalne straty, a może nawet i zyskać.

Prąd tańszy o 10 procent

wysoki rachunek za prad
fot. freepik

Nie wszyscy pamiętają, że ten rok jest zupełnie inny, niż wszystkie poprzednie, jeżeli chodzi o dokonywanie opłat za prąd. Wprowadzone są limity i w zasadzie każde gospodarstwo domowe nie może zużyć więcej niż 2 tysiące kWh. Mówiąc dokładniej można zużyć więcej, ale powyżej tego progu trzeba liczyć się ze znacznie większymi rachunkami.

Tarcza Solidarnościowa ma jednak jeszcze jedną ważną rzecz – pozwala dać rabat w wysokości 10 procent na przyszłoroczne rachunki. Wygląda to tak, że jeżeli w okresie od 1 października do 31 grudnia 2023 roku odbiorca zmniejszy swoje zużycie, o co najmniej 10 procent w porównaniu z okresem 1 października 2021 – 31 grudnia 2022 roku, to 2024 sprzedawca musi mu zaoferować upust w wysokości 10 procent kosztów energii elektrycznej z okresu październik 2022 – grudzień 2023.

Jak w przypadku rządu kij ma zawsze dwa końce. Wciąż bowiem nie wiadomo, jak będą wyglądały rachunki za prąd w 2024 roku. Może okazać się tak, że będą one tak wysokie, że mało kto zapomni o rabacie. Wciąż nie wiadomo bowiem, czy Polaków i ich rachunki będą chronione jakąś tarczą, czy innym programem.

prad zuzycie mieszkanie
fot, freepik

Polacy mają duży problem z rachunkami

Niestety, życie w Polsce stało się w ostatnim czasie coraz droższe. Najczęściej mówi się o tym, jak wyglądają zwykłe zakupy w sklepie, ale zapomina się o jednym. Wielu Polakom znacząco w górę poszły zwykłe rachunki. To stałe i bardzo duże obciążenie dla wielu rodzin, które już przez samą inflacją trudno wiążą koniec z końcem.

Oszczędzanie energii wbrew pozorom też nie jest proste. Bo z czego zrezygnować tak naprawdę? Samo światło to kropla w morzu całej sumy. Nie oglądać TV? Pomijać codzienne pranie? Rezygnować z używania piekarnika? O ile raz na jakiś czas coś można wyłączyć, czy czegoś nie włączać, to jednak na dłuższą metę nie jest możliwe żyć w taki sposób.

klimat polityka klimatyczna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News