PILNE: Rząd da 406 złotych na diesel, benzynę i LPG! Pieniądze będzie można wydać także inaczej

PILNE: Rząd da 406 złotych na diesel, benzynę i LPG! Pieniądze będzie można wydać także inaczej

premier paliwo koszty

Podaj dalej

Polacy znów dostaną duży zastrzyk gotówki, który będą mogli wydać na diesel, benzynę lub LPG. Bo można śmiało zakładać, że przy takich cenach paliw lwia część otrzymanych pieniędzy pójdzie właśnie na tankowanie. Nadchodzi duża pomoc finansową dla wielu Polaków, pytanie tylko czy wystarczająca i zaspokajająca pierwsze potrzeby.

Będą pieniądze na diesel, benzynę i LPG

diesel ceny tankowanie
fot. freepik

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna w przyszłym roku znacząco ma wzrosnąc pensa minimalna w Polsce. Od 2023 roku wynosiłaby 3416,30 złotych, a więc byłaby wyższa aż o 406 złotych brutto. W tym roku najniższa krajowa wzrosła od początku roku o 210 złotych i wynosi obecnie  3010 złotych.

W efekcie każda osoba w Polsce zarabiająca najmniej otrzyma wynagrodzenie na poziomie 2 648 złotych, a więc będzie ono wyższe o niecałe 300 złotych netto. Będzie to rekordowy wzrost płacy dla osób zarabiających najmniej. W 2020 roku pensje wzrosły o 350 złotych netto, a więc teraz będzie nieco więcej niż wówczas.

„Taką podwyżkę zagwarantują przepisy, o ile przeciętna płaca w I kw. tego roku wyniosła co najmniej 6021 zł” – donosi Dziennik Gazeta Prawna. Przeciętne wynagrodzenie na takim poziomie wydaje się jednak właściwie przesądzone, ale dokładnie przekonamy się o tym 11 maja. Dla dużej grupy Polaków to znakomita informacja.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Ile będzie kosztowało paliwo w 2o23 roku?

W jakiej cenie będzie diesel, benzyna i LPG w kolejnym roku? Nie ma tak mądrej głowy na tym świecie, która dziś odważyłaby się to wskazać. Obecnie ciężko nawet jest wyrokować to, co będzie miało miejsce za miesiąc. Ciężko nawet patrzeć dalej, bowiem sytuacja na rynku paliw jest tak dynamiczna, że nikt za nią nie nadąża.

Mimo wszystko warto wierzyć w to, że te niecałe 300 złotych na rękę pozwoli na kupno czegoś więcej, niż paliwo. Zarobki pójdą w górę, a przy tak dużej inflacji będzie to na pewno korzystne. Wszyscy doskonale widzimy z jakimi cenami trzeba obecnie się mierzyć.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News