PILNE: Rozpoczyna się historyczny tydzień na stacjach paliw. Diesel i benzyna w nowej rzeczywistości

PILNE: Rozpoczyna się historyczny tydzień na stacjach paliw. Diesel i benzyna w nowej rzeczywistości

diesel tankowanie samochod

Podaj dalej

To będzie całkowicie nowy rozdział w historii polskich stacji paliw. Diesel i benzyna wraz z końcem października sprawią, że o rozpoczynającym się właśnie tygodniu będzie mówiło się latami. Wszystko za sprawą cen paliw, które właśnie teraz przebiją barierę, której wydawało się kiedyś, iż nigdy nie osiągną. Stało się to jednak szybciej niż jeszcze kilka miesięcy temu ktoś mógł w ogóle zakładać.

Diesel i benzyna po nowemu

Wraz z ostatnim miesiącem października na stacjach paliw dojdzie do przełomu. Średnia cen paliw ma przekroczyć bowiem 6 złotych. Z danych serwisu e-petrol wynika, że średnia za diesel wynosiła kilka dni temu 5,93 zł/l, a za benzynę 5,91 zł/l. To jednak dane niemal sprzed tygodnia, a wiadomo, że czeka nas obecnie duży skok cen.

To też istotne z innego punktu widzenia. Nie warto czekać z tankowaniem zbyt długo, a zrobić to jak najszybciej. Różnica między początkiem tygodnia, a jego końcem może być bowiem bliska nawet 10 groszy. A stacje paliw doskonale wiedzą, że to dla nich wyjątkowy okres na podniesienie marży. Zbliża się bowiem długi weekend.

Kierowcy od piątku rozpoczną podróże po Polsce, odwiedzając groby najbliższych. Oznacza to, że wzrośnie zapotrzebowanie na diesel i benzynę, a co za tym idzie, właścicieli czeka pewny zysk. A tego w ostatnim czasie nie było odpowiednio wiele, bowiem odbywała się wojna cenowa. Chodziło o to, aby utrzymać jak najdłużej możliwe najkorzystniejszą cenę na tle innych.

Listopad upłynie podobnie jak październik

Nie ma co liczyć na to, że kolejny miesiąc będzie wyglądał inaczej na stacjach paliw. Diesel oraz benzyna wciąż będą z tygodnia na tydzień coraz bardziej drożały i teraz będą zbliżały się do kwoty 6,50 zł za litr. Oczywiście nie nastąpi to szybko, a taka kwota może gościć dopiero na przełomie nowego roku.

Rozsądne tankowanie i podróżowanie to dla wielu rodzin w Polsce teraz klucz do zapanowania nad domowym budżetem. Polska jest jednym z ostatnich krajów, gdzie diesel i benzyna jest najdroższa względem zarobków. Bo choć w innych krajach za paliwo płaci się więcej, to względem miesięcznych dochodów nie widać takiej skali różnicy. Jako kraj możemy kupić bardzo mało paliwa za najniższa krajową. A jak wiadomo bardzo duża część osób w Polsce tyle zarabia, bądź niewiele ponad.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News