PILNE: Rozpoczęły się duże zmiany w cenie za LPG. Kierowcy szybko się o nich przekonają na własnej skórze

PILNE: Rozpoczęły się duże zmiany w cenie za LPG. Kierowcy szybko się o nich przekonają na własnej skórze

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Długo, bo blisko trzy tygodnie należało czekać, aż w końcu zostanie dokonana zmiana w cenie za LPG. W końcu jednak coś drgnęło i to w kierunku o którym już sygnalizowaliśmy wcześniej. Autogaz zaczyna tanieć na stacjach paliw, a teraz tylko i wyłącznie powinniśmy mieć do czynienia z taką tendencją. Scenariusz, że do świąt Wielkanocnych cena spadnie poniżej 3 złote jest bardzo realny.

LPG w końcu tanieje

to-paliwo-jest-tansze-niz-benzyna-diesel-czy-lpg
fot. freepik

W ostatnim czasie cena jaką głównie obserwowaliśmy na stacjach paliw za autogaz wynosiła w Polsce średnio 3,79 zł/l. Już jednak widać w ostatnich dniach pierwsze zmiany na korzyść kierowców. Na jednej z lokalnych stacji paliw w miejscu mojego zamieszkania, LPG mogę tankować już 30 groszy taniej niż jeszcze tydzień temu – za 3,39 zł.

Tak duża różnica wynika z faktu, że paliwo w hurcie tanieje. Najnowsze notowania wskazują, że LPG jest tańsze średnio 20 groszy na litrze, niż przy ostatniej aktualizacji cen. Średnia cena w hurcie wynosi już około 3,13 zł/l, a od kwietnia można spodziewać się kolejnych obniżek. Zwłaszcza z faktu tego, że zmienią skład autogazu na tańszy, ze względów przepisy związane z temperaturami.

Specjaliści nie tak dawno informowali, że z gazem do samochodu nie należy spodziewać się żadnych problemów. Jest go wręcz nadmiar, co sprawi, że ceny będą musiały lecieć w dół. A historia pokazuje, że kwiecień jest miesiącem które lubi LPG, bowiem często właśnie od tego okresu paliwo to ma tendencję zniżkową w cenie.lpg-paliwo-ceny-paliw

fot. freepik

Ile będziemy płacili za LPG?

Niebawem większość stacji będzie musiała poczynić kroki ku większej obniżce. O ile jedne już to zrobiły i można tankować taniej o 30 groszy, inne – dosłownie – obniży cenę o… 3 grosze. Takie miejsca będą musiały szybko się dostosować do rynku, bowiem kierowcy będą szukać stacji paliw, gdzie LPG jest oferowane w najkorzystniej cenie.

Święta za około trzy tygodnie i do tego czasu wiele wskazuje na to, że na zobaczymy cenę 2,99 zł/l, a nawet i niższą. Dla kierowców z instalacją gazową święta zatem będą tańsze. A na pewno znacznie tańsze niż dla tych osób, które wciąż niezdecydowały się jeździć na tym paliwie. A życie pokazuje, że warto szukać takich oszczędności.

autogaz lpg gaz
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News