PILNE: Rozpaczliwe średnie ceny paliw w Polsce. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej

PILNE: Rozpaczliwe średnie ceny paliw w Polsce. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorzej

ceny paliwo diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Nie ma chwili wytchnienia przed tym, jak szybko rosną ceny paliw Polsce. Kolejny raport pokazuje, że przez ostatni tydzień płaciliśmy znów więcej. I wiele wskazuje na to, że podobna tendencja będzie w zestawieniu za kolejne siedem dni. Kierowcy w Polsce muszą nastawić się na to, że w najbliższym czasie po prostu taniej nie będzie.

Ceny paliw uderzają w kieszeń kierowców

ceny paliw diesel
fot. freepik

Największy wzrost odnotował diesel, który wedle informacji przekazanych przez e-petrol.pl średni podrożał o 8 groszy. Dziś Polacy muszą liczyć się z wydatkiem 7,21 zł/l tankując silnik wysokoprężny. A przecież jeszcze nie tak dawno wszystko wskazywało na to, że w przypadku tego paliw będziemy w końcu mieli do czynienia poniżej kwoty 7 złotych.

Zdrożała także benzyna, za którą kierowcy płacą dziś średnio 6,49 zł/l. Tutaj wzrost jest mniejszy, bowiem to tylko 3 grosze. W ostatnim czasie ceny hurtowe paliw praktycznie stoją w miejscu i tak dzieje się już od tygodnia. Wahania są praktycznie żadne, dlatego też na stacjach paliw nic bardziej znaczącego się nie dzieje.

Lepiej wygląda tylko cena za LPG, która jest niższa o 2 grosze i wynosi 3,62 zł/l. Choć taką obniżkę można śmiało uznać za śmieszną, żeby nie używać mocniejszych słów. Cena w hurcie jest niemalże złotówkę mniejszą, a więc kierowcy słono przepłacają. A tak naprawdę większość stacji paliw zawyża cenę autogazu, nakładając duża marżę.

ceny paliw stacja
fot. freepik

Maj przywita nas jeszcze większymi cenami

Nic nie wskazuje na to, że będzie taniej. Nawet stosunkowo tania ropa ma obecnie swoje wady. Jest ona bowiem droższa przy bardzo słabej złotówce. Kupowanie jej zatem i tak kosztuje Polskę więcej, niż by mogło. Ceny paliw w najbliższych dniach znów będą większe, choć na szczęście nie będzie to duży wzrost.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News