PILNE: Rewolucyjna zmiana przepisów wchodzi w życie. Pijany kierowca nie wsiądzie do samochodu!

PILNE: Rewolucyjna zmiana przepisów wchodzi w życie. Pijany kierowca nie wsiądzie do samochodu!

pijany kierowca zakaz prowadzenia pojazdów

Podaj dalej

Taka zmiana przepisów sprawi, że żaden kierowca nawet nie będzie próbował wsiąść do samochodu. Bo i nie będzie miał po co, gdyż po spożyciu alkoholu jego auto nawet nie odpali. Stany Zjednoczone wypowiadają osobom, które spożywają alkohol, a następnie wsiadają za kierownicę. Już niebawem nie będą musiały nawet próbować.

Pijany kierowca nie uruchomi silnika

kierowcow jazda probna

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaprezentował pakiet zmian dotyczących wydatków na infrastrukturę. W nowych samochodach mają być montowane specjalne systemy, które wykryją, czy kierowca jest pod wpływem alkoholu, czy nie jest. Jeżeli zostanie wykryte, że w krwi znajdują się promile, wówczas taki pojazd nie zostanie uruchomiony przez system.

Jak dokładnie ma działać system, o tym nie wspomniano. Kongres już zaakceptował taką zmianę i pozostał już tylko podpis Joe Bidena. Teraz głowić się i trudzić będzie musiała Departament Transportu, którego zadaniem będzie stworzenie wytycznych dla producentów w związku ze zmianami, jakie mają wejść w życie. Ma to być system doskonały, na którym będą wzorować się inne kraje.

Teraz rodzi się pytanie, jaki zostanie obrany kierunek, aby skutecznie móc określić, czy kierowca pił alkohol. W dodatku musi to być rozwiązanie stosunkowo proste, a i też niedrogie. Nie może dojść do sytuacji, że taki system sprawi, iż wartość wszystkich samochodów skoczy znacząco na cenie. Choć wiadomo już, że każde nowe rozwiązanie przyczynia się do zwiększenia kosztów za pojazdów.

kierowca kierowcow droga

Rozwiązanie może zrewolucjonizować motoryzację

Jeżeli pomysł i całe rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę, może okazać się, że będziemy świadkami kolejnej rewolucji w motoryzacji. Skuteczna zmiana na plus sprawi, że Unia Europejska zapewne szybko wprowadzi podobną zmianę na tutejszy rynek. Jeżeli ma to być skuteczna metoda na to, że pijany kierowca nie będzie prowadził auta, wszyscy powinni być za.

W końcu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich. A jak wiadomo to pijani kierowcy stanowią największe zagrożenie. I nie ma tutaj żadnego wytłumaczenia, czy dana osoba prowadził po dwóch piwach, czy była kompletnie pijana. Nie ma żadnego przyzwolenia na to, aby prowadzić jakikolwiek pojazd po spożyciu.

kierowca diesel silnik samochod

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News