PILNE: Rewolucja na stacjach paliw. Zapłacimy za diesel i benzynę bez wysiadania z samochodu

PILNE: Rewolucja na stacjach paliw. Zapłacimy za diesel i benzynę bez wysiadania z samochodu

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

To dopiero będzie wygoda po tym, jak zatankujemy diesel czy benzynę na stacji paliw. Kierowcy po tym jak zatankują paliwo z dystrybutora, będą mogli wsiąść z powrotem do samochodu, a nie iść w stronę kasy. Zapłacą za tankowanie szybko i bez zbędnych formalności, z którym musimy mierzyć się dzisiaj. Jak to będzie dokładnie wyglądało?

Zapłacimy za diesel lub benzynę z pomocą Android Auto

Z pomocą idzie nowa funkcja w Android Auto, ale również same stacje paliw. Plan Google pod tym względem jest prosty – chcą uprzyjemnić z każdej strony podróżowanie samochodem kierowcom. I widać to gołym okiem po zmianach jakie są ostatnio wprowadzane u Asystenta Google i samego Androida Auto. W ostatnim czasie napływa bardzo sporo informacji pod względem tych dwóch funkcji.

Nowa zmiana w pełni pokazuje w jakim kierunku będzie szło nasze tankowanie. Nie będziemy musieli nawet wyciągać portfela ani karty kredytowej, aby opłacić wlany diesel lub benzynę. Ba, będzie to można zrobić w pełni… głosem! Wystarczy poprosić Asystenta o dokonanie płatności i podanie numeru stanowiska na stacji. Płatność zostanie automatycznie rozliczona za pomocą sparowanej wcześniej  karty.

Na razie funkcja będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale kwestią czasu jest aż pojawi się w innych krajach – w tym Polsce. Takie zmiany kierowcy uwielbiają i są one naprawdę bardzo przydatne. Oszczędza się przy tym czas, bowiem nie trzeba stać w kolejce. Dodatkowo nie blokujemy tym samym dystrybutorów, dzięki czemu ruch jest płynniejszy.

Przyszłość, którą chcemy jak najszybciej!

O tym jak rewolucyjna jest to zmiana, najlepiej świadczy fakt, ile stacji paliw już zdecydowało się na tę funkcję. A mowa aż o ponad 32 500 stacjach benzynowych w całych Stanach Zjednoczonych. Z pierwszych informacji jakie przekazują kierowcy już wiadomo, że są oni niezwykle zadowoleni. Popularność tego typu opłat rośnie z dnia na dzień.

Takie tankowanie to również ułatwienie pracy dla pracowników stacji paliw. Klient sam zatankuje diesel czy benzynę, sam opłaci, a dany punkt może skupić się głównie na sprzedaży produktów dostępnych w punkcie. Choć i tutaj oferta będzie musiała stać się bardziej atrakcyjna, aby jednak zachęcić do wejścia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News