PILNE: Przytłaczające ceny paliw na weekend. W takich cenach zatankujemy diesel, benzynę i LPG

PILNE: Przytłaczające ceny paliw na weekend. W takich cenach zatankujemy diesel, benzynę i LPG

diesel ceny paliw

Podaj dalej

Za kierowcami tankującymi diesel, benzynę i LPG, kolejny ciężki weekend. Weekend nie zapowiada się wcale lepszy, jeżeli chodzi o to, co czeka nas na stacjach paliw przy dystrybutorach. Kierowcy wciąż będą płacili odpowiednio wysoką cenę za paliwo i nic nie wskazuje na to, że znacząco się ona obniży. Choć na horyzoncie widać dobre informacje.

Diesel, benzyna i LPG. W jakiej cenie zatankujemy paliwo?

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

W mijającym tygodniu ceny paliw zbliżyły się mocno do kwoty 8 złotych. Na niektórych stacjach paliw nawet zaczęły ją przekraczać. Tydzień ten okazało się wręcz historyczny, bowiem nigdy kierowcy w Polsce nie musieli płacić aż takich kwot za litr paliwa. Mimo wszystko może okazać się, że w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze gorzej.

Na razie jednak doszło do momentu, w którym ceny wyhamowują. W weekend nie powinniśmy doznać szoku, gdy przyjdzie nam odwiedzić stacje i zatankować samochód. Za diesel, benzynę i LPG będziemy płacić podobne ceny, z którymi mamy do czynienia obecnie. Może nawet dojść do niewielkich korekt w dół.

Będzie to wynikało z faktu, że cena w hurcie na paliwa nieco opadła. W dodatku sygnały ze światowych rynków też są bardziej pozytywne w ostatnich kilku dniach, niż miało to miejsce wcześniej. Krótko mówiąc, po chwilowym szoku, pomału sytuacja się stabilizuje i nie ma już efektu, który doprowadza wyłącznie do ciągłych podwyżek.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Kolejny tydzień łagodniejszy

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu kierowców nie spotka na stacjach paliw taka sytuacja jak w tym. Mianowicie nie będzie trzeba sprawdzać z rana, w południe i na wieczór ceny paliw i patrzeć o ile wzrosły. Bo właśnie tak ostatnio wyglądała sytuacja, że za każdym razem, gdy się przejeżdżało obok stacji, widniały inne – wyższe ceny.

W połowie marca sytuacja znacznie się ustabilizuj. Powinniśmy nawet mieć do czynienia z sytuacją, w której spotkają nas obniżki. Ile będą one wynosić, to już pytanie na które ciężko odpowiedzieć. Wiele będzie zależało od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja z ropą na świecie. Na razie jednak widać, że są dobre sygnały do zmian na lepsze. Kto wie, czy w najbliższym czasie nie przywita nas któregoś poranka cena za diesel i benzynę nawet poniżej 7 złotych za litr. To na pewno byłoby coś bardzo pozytywnego dla nas wszystkich.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News