PILNE: Przewozisz ze sobą pieniądze wyjeżdżając z kraju? Musisz to obowiązkowo zgłosić!

PILNE: Przewozisz ze sobą pieniądze wyjeżdżając z kraju? Musisz to obowiązkowo zgłosić!

mandat pieniadze samochod

Podaj dalej

Kierowy przekraczający granicę będą musieli zgłaszać, że wywożą z kraju pieniądze w gotówce. Sytuacje nie dotyczy jednak wyłącznie osób prowadzących samochód. Ma to znaczenie przy każdym środku transportu, którym pokonujemy granicę z innym krajem. Nie można już ”bezprawnie” wywozić gotówki.

Pieniądze w gotówce muszą być zarejestrowane

diesel pieniadze samochod

Od 3 czerwca obowiązkowa każda osoba opuszczająca kraj będzie musiał zgłaszać, iż wywozi ze sobą pieniądze w gotówce. Zgłaszać to należy Straży Granicznej lub organom celnym o ile kwota jaką mamy ze sobą wynosi 10 tysięcy euro lub więcej.

Nie jest to wymysł polskiego rządu, a przepisy Unii Europejskiej, które rozszerzają obowiązki m.in. osób przewożących pieniądze przez granicę. Od teraz każda osoba jest zobowiązana do tego, aby  złożyć deklarację tych środków właściwym organom.

Co w przypadku, jeżeli dana osoba nie zgłosi takiego faktu. W przypadku przeprowadzonej kontroli i wykrycia takiej sytuacji może zostać pociągnięta do odpowiedzialności prawnej. Warto pamiętać, jeżeli ktoś kiedyś będzie miał przy sobie aż tak dużą gotówkę.

diesel-pieniadze-parking

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News