PILNE: Przegląd Techniczny samochodu do zmiany. Ministerstwo Infrastruktury ma na to swój pomysł

PILNE: Przegląd Techniczny samochodu do zmiany. Ministerstwo Infrastruktury ma na to swój pomysł

darmowy przeglad samochodu

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy doskonale wiedzą, jak wygląda przegląd techniczny pojazdu i ile on kosztuje. W ostatnich miesiącach temat ten jest dość często kwestią sporo na linii właściciele a rząd. Chodzi głównie o kwestie związaną z płatnościami, które są zdecydowanie zbyt niskie. Ministerstwo Infrastruktury mówi jednak jasno – nie ma zamiaru podnosić stawek.

Zbyt tani przegląd samochodu

przeglad samochodu stacja diagnostyczna

Problem w związku z nieustannie rosnącą inflacją i rosnącymi kosztami staje się jeszcze poważniejszy w tym roku. W związku z tym do Ministerstwa Infrastruktury zwrócił się m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich i kilku posłów. Te jednak pozostaje nieugięte i ma swój własny pomysł na rozwiązanie tego problemu, choć nieprędki.

Najprawdopodobniej zmiany nastąpią wówczas, gdy w życie wejdzie nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Wprowadza ona m.in. nieco inny podział obowiązków między starostów i dyrektorów dozorów technicznych. Rząd nie patrzy zatem tutaj na problemy z jakimi mierzą się właściciele stacji kontroli pojazdów wykonujący przegląd samochodów.

Obecnie funkcjonuje w Polsce 5379 stacji kontroli pojazdów – 2424 okręgowych i 2955 podstawowych. Największe problemy mają punkty, które znajdują się w mniejszych miejscowościach. A trzeba pamiętać, że ich też czekają zmiany i inwestycje. Między innymi związane z pomysłem archiwizacji wyników badań.

przegląd techniczny

2022 rok bez zmian

Jak na razie nic nie wskazuje na to, że w tym roku będziemy musieli więcej płacić na przegląd. Przypomnijmy jednak, że właściciele stacji paliw przeprowadzili już w tej kwestii strajk w Warszawie. Jeżeli sytuacja stanie się dramatyczna mogą w jeszcze mocniejszy sposób wywrzeć zmiany. To może jednak okazać niezwykle kłopotliwe.

Przeglądy techniczne auta będą surowsze

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News