PILNE: Przegląd samochodu we wrześniu nie będziemy możliwy. Szykowany jest ogromny protest diagnostów w Polsce

PILNE: Przegląd samochodu we wrześniu nie będziemy możliwy. Szykowany jest ogromny protest diagnostów w Polsce

przeglad-samochodu-stacja

Podaj dalej

Kierowcy, którzy mają przegląd samochodu we wrześniu, muszą zachować należytą czujność. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów zapowiada, że wówczas ma odbyć się protest diagnostów w Warszawie. Może zatem się okazać, że niektóre punkty zostaną na ten czas zamknięte. Na razie jednak mowa o samym strajku pod Ministerstwem Infrastruktury. Zamykanie stacji w późniejszej perspektywie również nie jest wykluczane.

Przegląd samochodu z trudnościami

przegląd techniczny badanie techniczne samochód auto nowe przepisy kara
fot. freepik

Diagności wciąż walczą o swoje i chcą, aby stawki za przegląd samochodu zostały podniesione. Wszystko z racji tego, że nierealne jest dla nich funkcjonowanie za stawki, które obowiązują od 18 lat. Wartość pieniądza wzrosła, koszty utrzymania działalności również, do tego rachunki i cała otoczka zwiążana z prowadzeniem biznesu. Dlatego też apelują od dawna, aby kwota poszła w górę.

W tej sprawie interweniował już nawet Rzecznik Praw Obywatelskich, lecz bezskutecznie. Rząd twierdzi, że podnosząc stawki uderzy w kierowców, a ci i tak już mają bardzo wiele wydatków. Ciężko znaleźć nić porozumienia między stronami i niewykluczone, że w kolejnych tygodniach skończy się na tym, że stacje kontroli pojazdów się zamkną. Oczywiście jak na razie wyłącznie w ramach protestu.

Choć z danych wynika już jasno, że takich miejsc na mapie Polski jest coraz mniej. Podobnie zresztą jak mniej jest diagnostów. Tego typu osoby wolą zarobić znacznie większe pieniądze chociażby prowadząc warsztat czy w zupełnie innej branży. Problem narasta, a jego kumulacja może nastąpić w najbliższym czasie.

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja
fot. freepik

Mandat za brak badań

Kierowcy muszą pamiętać o tym, że nie mając badań samochodu mogą mieć sporo problemów. Mandat to oczywiście jeden z nich, ale nie największy. Znacznie większe kłopoty można mieć, jeżeli pojazdem przez przeglądu doprowadzi się do jakiegoś zdarzenia na drodze. Wówczas trzeba mieć na uwadze to, że ubezpieczyciel nie pokryje żadnych strat.

przeglad samochodu pieniadze
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News