PILNE: Przegląd samochodu nie będziemy możliwy? Stacje kontroli pojazdów podjęły decyzje

Przegląd samochodu to jedna z najważniejszych rzeczy dla kierowców. Jeżeli będzie on negatywny nie można poruszać się po drogach do momentu usunięcia wszelkiego rodzaju awarii i usterek. Gorzej jednak, gdy nie ma możliwości przeprowadzić badania technicznego z racji zamkniętej stacji kontroli pojazdów. Czy taka sytuacja czeka kierowców?

darmowy przeglad samochodu
Podaj dalej

Przegląd samochodu w dzień protestu

Jak wiadomo 18 listopada odbędzie się protest właścicieli stacji kontroli pojazdów w Warszawie. Powodem takiego działania są zbyt niskie stawki za przegląd samochodu, które nie zmieniły się od wielu lat. Diagności sami nie mogą podnieść cen, bowiem jest to kwestia decyzji rządu – tak wynika z przepisów. A rząd, jak na razie pozostaje w tej kwestii bierny.

Kierowcy, którzy tego dnia chcieli bądź muszą zrobić przegląd samochodu mogą spać jednak spokojnie. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że stacje kontroli pojazdu będą tego dnia normalnie funkcjonowały. Będzie zatem można sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu, aby móc spokojnie przez kolejny rok poruszać się po drogach.

Wedle proponowanych zmian za przegląd samochodu zapłacimy niemal dwukrotnie więcej, bowiem proponowana stawka wynosi 184,50 zł. Początkowo apelowano o to, aby zamiana weszła w życie od początku nowego roku. Wiadomo już jednak, że ten termin jest niemożliwy do zrealizowanie – o ile w ogóle postulaty zostaną zrealizowane w najbliższym czasie.

Kierowcy mogą spać spokojnie, stacji kontroli pojazdów nie

Kiedy jedna strona się cieszy, druga nie ma powodów do zadowolenia. Kierowcy w ostatnim czasie mają i tak już sporo wydatków i kolejnych po prostu nie chcą. Inaczej patrzą na to jednak osoby prowadzące tego typu działalność. Za stawkę, która obowiązuje już blisko 20 lat ciężko wiązać koniec z końcem.

Rozwiązanie, które powiąże kompromisowo każde ze stron prędko raczej nie nadejdzie. Przewiduje się, że zmiana może nadejść z początkiem, ale 2023 roku. To dla wielu właścicieli zbyt długo, aby przegląd samochodu mógł utrzymać ich punkty.

 

Przeczytaj również