PILNE: Przegląd samochodu na nowych zasadach! Rząd odniósł się do unijnych przepisów

PILNE: Przegląd samochodu na nowych zasadach! Rząd odniósł się do unijnych przepisów

stacja kontroli pojazdow

Podaj dalej

Przegląd samochodu dwa razy w roku? Unia Europejska wprowadziła przepisy, które będą zmuszały właścicieli samochodów do tego typu wizyt. Ale nie wszystkich, bo tylko tych którzy spełniają pewne kryteria. Tyle tylko, że te w Polsce spełnia bardzo duży odsetek procentowy. Żeby nie powiedzieć w dużym uogólnieniu ”prawie wszyscy”.

Kierowców czeka dodatkowy przegląd samochodu?

przeglad samochodu diesel

Na dodatkowy w roku przegląd samochodu wedle Unii Europejskiej musi udać się właściciel, którego samochód ma przejechany ponad 160 tysięcy kilometrów. Tak naprawdę większość pojazdów w Polsce ma właśnie taki przebieg. Zwłaszcza wśród pojazdów, które są sprowadzane do naszego kraju.

Dwóch przegląd chciała Koalicja Obywatelska, która złożyła w tej sprawie specjalną interpelację. Ministerstwo Infrastruktury jest jednak zdania, że nie ma takiej potrzeby, aby sięgać po tego typu unijne przepisy. Rafał Weber stwierdził, że, taki krok może wydawać się zupełnie nietrafiony i pozbawiony merytorycznej argumentacji.

Jak zauważa liczba przejechanych kilometrów niekoniecznie musi świadczyć o stanie samochodu. Zwłaszcza, że jedne auta osiągają taki przebieg np. w 15 lat, a inne w 3 lata. Dlatego też ciężko tutaj znaleźć uzasadnienie, aby taki przepis miał wejść w życie. Oczywiście zapewne wiele by się znalazło, ale na ile słusznych i koniecznych.

darmowy przeglad samochodu

Nie będzie unijnych przepisów w Polsce

Polscy kierowcy chociaż pod tym względem mogą mieć spokój. W ostatnim czasie dość mocno odczuli wiele zmian, jeżeli chodzi o przywilej jazdy samochodem. Niestety zmiany te wiążą się głównie z dodatkowymi płatnościami i obowiązkami. Tutaj jednak będzie inaczej, pytanie tylko na jak długo? Unia Europejska może z czasem wprowadzić tego typu przepis jako obowiązkowy. Ale to na pewno kwestia kilku lat.

Przegląd-techniczny-samochodu-jakie-wymagania-musi-spełnić-auto

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News