PILNE: Prezydent Ukrainy ''zatankował paliwo''. Szokujące nagranie obiega świat i wiele wyjaśnia

PILNE: Prezydent Ukrainy ''zatankował paliwo''. Szokujące nagranie obiega świat i wiele wyjaśnia

prezydent ukrainy paliwo

Podaj dalej

Wołodymyr Zełenski w bardzo mocnym przekazie pokazał, że tankując paliwo, można podpisać się pod tym co obecnie dzieje się na Ukrainie. Nagranie które opublikował jest specjalnym spotem działającym mocno na wyobraźnie. Pokazuje ono, że tankując diesel czy benzynę płacimy czymś więcej niż tylko pieniędzymi 0 także krwią.

Paliwo w kolorze czerwonym

Powyższe nagranie ma jasno pokazać, że kupowanie rosyjskiej ropy to nic innego, jak finansowanie rosyjskich zbrodni wojennych na narodzie Ukrainy. – Kupując rosyjską ropę i gaz finansujecie zabijanie Ukraińców. Działajcie w sposób bardziej zdecydowany. Dość już karmienia rosyjskiej machiny wojskowej. Polska, Litwa, Łotwa i Estonia już zrezygnowały z finansowania ludobójstwa – powiedział prezydent Ukrainy.

Podkreślił zatem Wołodymyr Zełenski kraje, które potrafiły zdecydować się na tak odważny krok. Oczekuje on, że w najbliższym czasie Unia Europejska także zdecyduje się na taki sam krok. Wszystko po to, aby nie finansować Rosjan i całkowicie odciąć ją od możliwości zarobków. A na co idą finanse wszyscy doskonale widzimy od ponad miesiąca.

”Za ropę i gaz z Rosji nie płacisz w euro ani rublach. Płacisz życiem Europejczyków, takich samych jak ty” – ten komentarz niewątpliwie najmocniej uderza. Daje on do zrozumienia, że paliwo stało się walutą zła, krwi i działań wręcz terrorystycznych. Zbrodnie na cywilach to coś najgorszego, z czym można się spotkać.

unia europejska diesel
fot. freepik

Polska już zrezygnowała

”Tylko cztery państwa: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia mają odwagę, by odmówić finansowania ludobójstwa. A co z resztą? Czy Europa ma dość odwagi, by zatrzymać ludobójstwo na Ukrainie?” – czytamy. Unia Europejska stoi przed bardzo trudną decyzją, ale nie może być ona inna niż ta, o której mówi prezydent Ukrainy.

Żaden kierowca w Europie, ani też w wielu innych krajach na świecie, nie powinien mieć w baku diesla czy benzyny pochodzącego na bazie rosyjskiej ropy. Paliwo to jest splamione wieloma zbrodniami, które wciąż trwają. Pozostaje zatem tylko czekać aż wszelkiego rodzaju sankcje pozowlą Rosji skupić się na czymś innym, niż działaniach zbrojnych.

rosja ropa unia europejska
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News