PILNE: Premier ogłosił, że diesel i benzynę będą tańsze o 70 groszy! Nadchodzi obniżka VAT do 8 procent!

PILNE: Premier ogłosił, że diesel i benzynę będą tańsze o 70 groszy! Nadchodzi obniżka VAT do 8 procent!

morawiecki diesel paliwo

Podaj dalej

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że cena za diesel oraz benzynę spadnie do 5 złotych za litr! Premier w przyszłym tygodniu poinformuje o tarczy antyinflacyjnej 2.0, w której znajdzie się zapis obniżający stawkę VAT na paliwo z 23 procent do 8 procent. O tego typu zmianie mówiło się już od kilku tygodniu, ale wydawało się mało realna.

Diesel oraz benzyna tańsze o 70 groszy!

premier zakaz przemieszczania

– W przyszłym tygodniu ogłosimy tarczę antyinflacyjną 2.0. Bardzo ważną decyzją będzie kolejna obniżka podatków. Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc., co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 gr. Cena powinna spaść do około 5 zł. Pamiętajmy, że na początku grudnia 2021 r. litr kosztował już ponad 6 zł. Najpierw był pierwszy ruch, cena spadła zgodnie z zapowiedziami do ok. 5,70 zł, a teraz obniżymy ją o kolejne 60-70 gr – zapowiedział Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Interii.

Mniej za paliwo powinniśmy płacić już o 1 lutego, a więc za około 3 tygodnie. Diesel i benzyna na wszystkich stacjach paliw w Polsce spadnie do ceny około 5 złotych za litr. Zapewne mniejsze stacje paliw będą oferowały oba paliwa w kwocie z czwórką z przodu. Wedle słów premiera niższa stawka VAT ma obowiązować początkowo przez pół roku.

– Chcę to zrobić, bo bardziej interesuję się tym, co myślą Polacy w Gorlicach albo Szczecinku, w Ełku, Rawiczu czy Siedlcach, niż europejscy biurokraci w Brukseli albo w Berlinie – dodał premier.

Czy to słuszna decyzja?

Zdaniem wielu osób tego typu obniżka jest konieczna, aby ratować się przed rosnącą inflacją. Zwłaszcza, że nie wyhamuje ona w kilka tygodni czy miesięcy, a jest to proces, który będzie trwał nawet do dwóch lat. Mimo wszystko ceny paliw za diesel i benzynę odgrywają kluczową rolę pod względem tego, za ile nabywamy różne produkty.

kaczynski morawiecki nowy podatek

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News