PILNE: Prawo jazdy w 24 godziny! Polacy mogą obecnie legalnie zdobyć uprawnienia w jeden dzień

PILNE: Prawo jazdy w 24 godziny! Polacy mogą obecnie legalnie zdobyć uprawnienia w jeden dzień

prawo jazdy word

Podaj dalej

Wystarczy jedna doba od zapisania się na egzamin, aby móc cieszyć się kolejnego z prawo jazdy. Wojewódzkie Ośrodku Ruchu Drogowego od niedawna wznowiły możliwość zdobywania uprawnień na jedną z popularnych kategorii. Jako, że zainteresowanie początkowo jest niewiele, to i terminy są niezwykle atrakcyjne!

Prawo jazdy od ręki

prawo jazdy cena
fot. freepik

Egzamin na kategorie motocyklowe cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jak na razie jednak chętnych po zimie nie widać do tego, aby móc zdobyć w tej kategorii prawo jazdy. Mała ilość osób sprawia, że idąc dziś zapisać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego już kolejnego dnia można mieć egzamin. Ewentualnie termin może wydłużyć się do… dwóch, maksymalnie trzech dni.

Oczywiście nie wszystkie miejsca egzaminacyjne świadczą aż tak dobre terminy, ale tak jest np. w Przemyślu. Jeżeli w najbliższej okolicy mamy kilka WORD-ów, warto zadzwonić i popytać. Choć różnice mogą być niewielkie, to jednak komu się śpieszy, może sporo zyskać. Statystycznie z każdym kolejnym tygodniem przybywa osób, które chcą uzyskać prawo jazdy w tej kategorii.

Wynika to z faktu, że i ośrodku szkolenia dopiero teraz rozpoczynają naukę osób, chcących zdobyć tego typu uprawnienia. Dlatego też z czasem zapisywać się będzie coraz więcej osób, a terminy będą stawały się coraz bardziej odległe. Zwłaszcza, że WORD-y mają ograniczone możliwości dzienne, jeżeli chodzi o możliwą liczbę przeprowadzenia egzaminów danego dnia.

prawo jazdy nauka
fot. freepik

Wydłużać się będą terminy także na kat. B

Nie tylko motocykle, ale również i na ”zwykłe” prawo jazdy terminy będą się sukcesywnie wydłużać. Oczywiście tutaj nie ma mowy o tym, aby złapać termin kolejnego dnia – chyba, że ktoś się wypisze i wskoczy wolny termin. Większość osób jednak omija egzaminy zimą, gdyż wychodzi z założenia, że wiosną jeździ się lepiej. A na pewno trudniej popełnić wówczas błąd.

Oczywiście takie podejdzie nie ma żadnego uzasadnienia. Kto umie jeździć, ten zda egzamin o każdej porze – wiosną, latem, jesienią i zimą. Bez względu na porę dnia i umiejętności. Takie podejście to nic innego jak szukanie wymówki dla samego siebie. A warto pamiętać, że jeżeli wciąż czujemy się niepewnie za kierownicą, warto dokupić dodatkowe lekcje. Prawo jazdy niewątpliwie będzie bardziej satysfakcjonowało, jeżeli dana osoba będzie sama miała świadomość, że na nie zasługuje.

prawo jazdy egzamin
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News