PILNE: Pracujesz? Otrzymasz zwrot kosztów za używanie samochodu! Tyczyć się to będzie wszystkich kierowców

PILNE: Pracujesz? Otrzymasz zwrot kosztów za używanie samochodu! Tyczyć się to będzie wszystkich kierowców

paliwo rezerwa bak paliwa znasz tę zasadę zasada

Podaj dalej

Na tę zmianę przepisów czekano od dawna. Zwrot pieniędzy dla pracownika za samochód to temat, który przewijał się od bardzo dawna. W końcu jednak znajdzie swój finał, o czym poinformowano w wykazie prac legislacyjnych rządu. Now ustawa pozwoli rozliczyć wykorzystywanie prywatnych np. samochodów elektrycznych do celów służbowych.

Samochód w końcu ze zwrotem

dowod rejestracyjny samochod
fot. freepik

Projekt nowelizacji zmieni przepisy warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy. Warto mieć na uwadze, że chodzi o auta prywatne z napędem elektrycznym lub hybrydowym,

„Projektowana zmiana ma na celu wprowadzenie możliwości zwrotu pracownikom kosztów używania do celów służbowych samochodów prywatnych z napędem elektrycznym lub hybrydowym, ale także napędzanych wodorem, czy zasilanych innymi alternatywnymi źródłami energii” – poinformowano.

Obecne prawo reguluje wyłącznie przepisy związane z samochodami spalinowymi. „Aby obywatele i podmioty mogli korzystać z przepisów prawnych umożliwiającym im zwrot kosztów używania pojazdów o napędzie elektrycznym lub hybrydowym, napędzanych wodorem, czy zasilanych innymi alternatywnymi źródłami energii konieczne jest dokonanie zmiany delegacji ustawowej, na podstawie której minister właściwy do spraw transportu określi warunki ustalania oraz sposób dokonywania zwrotu używania pojazdów prywatnych” – wskazano w wykazie.

samochod akcyza oplata
fot .freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News