PILNE: Pracodawca zapłaci nam za paliwo! Jak uzyskać pieniądze za dojazd do pracy?

PILNE: Pracodawca zapłaci nam za paliwo! Jak uzyskać pieniądze za dojazd do pracy?

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Nadchodzi rewolucja, która znacząco zmieni rynek pracy. Pracodawcy będą płacili nam za paliwo, co kiedyś mogło wydawać się zupełnie nie do pomyślenia. Ale taką zmianę wymusza sytuacja na rynku, ale i też sami pracownicy, którzy jasno to podkreślają na każdym kroku. Warto walczyć o swoje, aby nie dopłacać dużej ilości pieniędzy do dojazdu.

Za paliwo zapłaci pracodawca

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Coraz więcej pracodawców oferuje swoim pracownikom pieniądze na dojazd do pracy. To odpowiedź na wysokie ceny paliw, ale również i na przyciągnięcie dobrych pracowników do wielu branż. To zachęta, która coraz częściej pojawia się w sytuacjach, gdy osoby z dobrym CV szukają pracy na odpowiednim stanowisku. Bo jeżeli nie jedna firma, to druga firma przyjmie taką osobę z otwartymi rękami.

Dlatego też osoby wykształcone i z dobrymi papierami mają obecnie mocną kartę przetargową w ręce. Mogą mocno negocjować warunki przyjęcia i liczyć na to, że ich wynagrodzenie będzie wyższe nawet o kilkaset złotych. Także osoby już zatrudnione walczą o swoje i upominają się z powodzeniem o dodatek. Ważne ogniwa w firmie mogą liczyć na to, że taka prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie.

W czasach wysokich cen paliw karta przetargowa jest zatem bardzo mocna. A tym bardziej, że rynek pracy pozostaje mocno otwarty i w wielu branżach można z powodzeniem szukać zmiany pracy. Dodatki na paliwo mogą niebawem stać się bardzo popularne, bowiem już zyskują one w wielu firmach. Warto zatem dobrze się rozglądać i szukać alternatyw, które mogą poprawić nasz stan konta i satysfakcję z codziennego życia.

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Nowa ”kilometrówka”

Pracodawcy, jeżeli już decydują się na tego typu krok, dokładnie wyliczają ile są w stanie przeznaczyć na ten cel. Obliczają ilość kilometrów z miejsca zamieszkania do pracy, średnie spalanie i cenę za dane paliwo. W ten sposób oferują pracodawcy taką sumę, jaką realnie wydaje na tankowanie na stacji paliw. Nie ma zatem co liczyć też na to, że ktoś da więcej niż tak naprawdę ”musi”.

Oczywiście niektórzy idą także najmniejsza linią oporu i bardziej nowoczesnym stylem. Oferują swoim pracownikom bilety miesięczne na komunikację miejską. To także znak czasów, aby samochód pozostawić pod domem i dojeżdżać do centrum miast zbiorowym środkiem transportu. Trudno to krytykować, ale nie ma co się oszukiwać – ludzie sa wygodni. Co za tym idzie, chcemy dojeżdżać własnym samochodem.

paliwo-znow-bedzie-na-kartki
fot. freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News