PILNE: Poważne problemy z LPG w Polsce. Ile zapłacą spóźnialscy kierowcy?

PILNE: Poważne problemy z LPG w Polsce. Ile zapłacą spóźnialscy kierowcy?

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

LPG w Polsce i na świecie zaczyna odgrywać coraz poważniejszą rolę. Nic więc dziwnego, że ma to przełożenie na finanse, które tyczą się autogazu. Przy tak wysokich cenach diesla oraz benzyny, kierowcy po prostu rzucili się na montaż instalacji gazowych. W związku z tym popyt zaczyna przeganiać podaż, a cena samego montażu rośnie.

Kierowcy rzucili się na LPG

lpg gaz autogaz
fot. freepik

O tym jak poważny jest problem przekonuje się m.in Dacia, która jak już informowaliśmy musiała pozmieniać nieco swoją ofertę. A skoro pewne problemy mają giganci, tym bardziej mają ci mniejsi. A mowa o warsztatach specjalizujących się w montażu instalacji LPG. Już składając kolejne zamówienia muszą borykać się z pewnymi problemami.

Jako, że produkcja nie stoi na odpowiednim poziomie względem zainteresowania, cena elementów rośnie. Mechanicy muszą to uwzględniać szykując swoje oferty dla klientów, którzy obecnie się zgłaszają. Wzrost jest widoczny, ale i opłacalność montażu LPG jest niezwykle widoczna. Przy różnicy około 5 złotych za litr, ciężko dzisiaj o lepszą inwestycję na rynku.

Zainteresowane osoby muszą jednak liczyć się z tym, że zakupione elementy nie będą tak tanie jak rok temu. I nie warto też rzucać się na te najtańsze, a wybrać sprawdzoną firmę w tej kwestii. Do tego trzeba pamiętać, że przy rosnącej inflacji rośnie również cena samej usługi. Obecnie montaż może kosztować o kilkaset złotych więcej, niż przed rokiem. A niebawem może przekroczyć już ponad tysiąc złotych.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Autogaz nie drożeje

Jeszcze miesiąc temu były duże obawy, że cena za LPG będzie rosła podobnie jak benzyny i diesla. W tym okresie zwiastowano, że za litr przyjdzie płacić już kierowcom około 4 złote. Nic takiego nie ma jednak miejsca, a ku zaskoczeniu autogaz tanieje. Jego średnia cena w kraju to jedno, ale jest wiele stacji paliw, gdzie może zatankować za mniej niż 3,20 zł/l.

Na obecną chwilę prognozy na kolejne dni i tygodnie są bardzo dobre. Nie powinno być w przypadku tego paliwa żadnych większych znaczących ruchów. Wciąż zatem ci którzy mają instalację gazową w samochodzie będą jeździć za przysłowiowe grosze, względem innych. To jednak nie ma instalacji gazowej, najwyższy czas, aby rozważył jej montaż. Bo im wcześniej, tym po prostu lepiej dla domowego budżetu.

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News