PILNE: Posiadasz silnik typu diesel? Zapowiadane są poważne kłopoty dla tych jednostek napędowych

PILNE: Posiadasz silnik typu diesel? Zapowiadane są poważne kłopoty dla tych jednostek napędowych

silnik diesel olej

Podaj dalej

Kierowcy, którzy posiadają silnik typu diesel niebawem mogą mieć poważne kłopoty. W dodatku mogą okazać się one dość kosztowne, jeżeli bagatelizujemy podstawowe rzeczy. Pogoda za oknem staje się z dnia na dzień coraz gorsza, a w przypadku jednostek wysokoprężnych nie oznacza to dobrych wiadomości.

Silnik diesla odczuje nadchodzącą pogodę

W Polsce nastąpiło załamanie pogody i znacznie bliżej nam już do zimy, niż do jesieni. Trzeba jednak przyznać, że jesień w tym roku była wyjątkowa piękna i mało męcząca. Z reguły kojarzy się ona dla większości osób z deszczem, a tego naprawdę było niewiele w tym okresie. Temperatura także nie było bardzo dokuczliwa, ale wiadomo już, że będzie – a nawet jest.

W internecie można zobaczyć już pierwsze opady śniegu, pierwsze bałwany i pierwsze dzieci na sankach. To oznacza, że kierowcy mają też pierwsze problemy. Nie tylko ci którzy zaspali ze zmianą opon, ale także ci którzy posiadają silnik diesla. Dobrze przygotowana jednostka napędowa do zimy nie stworzy kłopotów. Gorzej, gdy w ostatnich miesiącach nie było nic robione w kierunku żadnego serwisu.

Kierowcy, którzy nie wymienili filtrów w swoim samochodzie, mogą mieć poranne problemy z odpaleniem silnika. Z kolei ci którzy nie wymienili płyny w spryskiwaczach z letniego na zimowy, mogą spotkać się z zamarzniętą wodą. Do tego wspomniane opony – tutaj na wymianę już za późno, ale… wciąż jest na to czas! Warto pamiętać także o sprawdzeniu mocy akumulatora, przed jeszcze większymi mrozami.

Serwis i konserwacja to podstawa

Właściciele samochodu muszą pamiętać o tym, że trzeba odpowiednio przygotować do zimy i mrozów swój samochód. Dotyczy to kwestii czysto serwisowych, ale i dość prozaicznych. Mowa tu na przykład o wyposażenie auto w… skrobaczkę do szyb. Nie należy podchodzić do tematu w taki sposób, że skoro mamy samochód, to… będzie on jeździł.

Niewątpliwie tak będzie, ale tylko do czasu. W końcu odezwą się pewne rzeczy, a w końcu przypomni o sobie sam silnik. I najlepiej, żeby były to tylko problem z odpaleniem. Bo jeżeli z naszego lenistwa wyjdzie poważniejsza awaria, to czekają nas poważne wydatki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News