PILNE: Polski rząd obniży ceny paliw! Diesel i benzyna będą tańsze dzięki tarczy inflacyjnej

PILNE: Polski rząd obniży ceny paliw! Diesel i benzyna będą tańsze dzięki tarczy inflacyjnej

benzyna diesel akcyza ceny paliw (3)

Podaj dalej

Tarcza inflacyjna to nowy pomysł polskiego rządu, aby diesel i benzyna kosztowały taniej. Rząd wie, że paliwa w najbliższym czasie będzie wyłącznie drożały, dlatego szykuje specjalne rozwiązania w tej sprawie. Chce ograniczenie marż narzucanych przez stacje oraz rafinerie – informuje RMF FM. Czy uda się zatrzymać do cenowe szaleństwo w ten sposób?

Diesel i benzyna tańsza dzięki tarczy inflacyjnej?

ceny paliw diesel benzyna

Ceny paliw mają znaczący wpływ na to, jak kształtuje się w Polsce inflacja. A ta jak wiadomo to nic innego jak wartość pieniądza do cen produktów i tutaj niestety z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Wiedzą o tym głównie nasze portfele, bowiem musimy wydać znaczące pieniądze na produkty czy zakupy, za które powinniśmy płacić znacznie mniej.

Coraz więcej krajów zaczyna reagować na taką sytuację, a teraz ma dołączyć do nich Polska. Tarcza inflacyjna ustawowo ma ograniczyć wysokość marż producentów oraz sprzedawców paliw. Do tego rząd zdecyduje się na obniżenie dochodów podatkowych państwa z tytułu sprzedaży paliw. Taki zabieg ma sprawić, że będziemy płacili mniej za diesel i benzynę.

Takie rozwiązanie ma wyhamować rosnącą z miesiąca na miesiąc inflację. Dla kredytobiorców to także ma być dobra wiadomość. Uda się bowiem uniknąć kolejnej podwyżki stóp procenowych, a więc nie wzrosną po raz trzeci raty naszych kredytów. W sklepach także powinniśmy się spotkać w najbliższym czasie z niższymi cenami.

ceny paliw diesel benzyna

Paliwa drożeją na stacjach paliw

Ten tydzień przyniesie kolejne podwyżki na stacjach paliw. Diesel, benzyna czy LPG mają do końca roku podrożeć o kilka, a nawet kilkadziesiąt groszy. I podobnie będzie po nowym roku, bowiem przewiduje się, że dopiero po zimie coś może się zmienić na rynku paliw. Dlatego też potrzebna jest odpowiednia reakcja, aby uchronić kraj przed najgorszym.

Tarcza inflacyjna ma być rozwiązaniem, które sprawi, że na stacjach paliw będzie taniej. Diesel i benzyna po takim zabiegu mogą stanieć o kilkadziesiąt groszy. Możemy zatem nie płacić już powyżej 6 złotych za lit, jak to jest obecnie. Uchronić ma to także kierowców przed tym, że w najbliższym czas na nowo spotkamy się z takimi cenami. Rozwiązania w tej sprawi powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Oby szczegóły związane z projektem naprawdę wniosły w nasza kieszeń oszczędności.

paliwa diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News