PILNE: Polska wysyła paliwo na Ukrainę! Kierowcy wściekli. ''Oto prawdziwy powód podwyżek za diesel i benzynę''

PILNE: Polska wysyła paliwo na Ukrainę! Kierowcy wściekli. ''Oto prawdziwy powód podwyżek za diesel i benzynę''

paliwo cysterna diesel benzyna

Podaj dalej

Paliwo w ilości aż 25 ton trafi z Polski na Ukrainę prawdopodobne już na początku przyszłego tygodnia. Dokładniej mówiąc będzie to benzyna, która w ostatnim czasie podrożała w Polsce aż o przeszło złotówkę. Kierowcy na wieść o tym nie kryją złości i mówią otwarcie – to dlatego w ostatnim czasie cena tego paliwa poszła aż tak znacznie w górę.

Drogie paliwo przez Ukrainę?

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

– Pomoc z Polski pozwoli nam w znacznym stopniu zbilansować sytuację na rynku paliw. Przed rosyjską agresją ogromną część produkcji paliwowej zapewniały nam zakłady w Krzemieńczuku. Ta infrastruktura została niestety zniszczona, dlatego obecnie pilnie poszukujemy możliwości dostaw z zagranicy – powiedziała minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Julija Swyrydenko.

Mowa aż o 25 tonach benzyny, które z Polski już w kolejnym tygodniu zostaną dostarczone na Ukrainę. Na forach i w komentarzach Polacy mówią jasno – to powód ostatnich podwyżek. Chodzi o kwestie zwiększonego popytu w kraju na paliwo. Tego paliwa, które trafi na Ukrainę i które zapewne dalej będzie tam wędrować z naszego kraju. Miało to zostać uwzględnione właśnie przez ostatni miesiąc.

W przekazach medialnych brakuje informacji, kto za to płaci. Tak samo nie ma informacji w jakiej cenie sprzedawane jest paliwo i… czy w ogóle jest sprzedawane. Nic więc dziwnego, że kierowcy w Polsce, którzy płacą rekordowe stawki za diesel i benzynę, czują się poirytowani taką informacją. Wzbudza ona w nich irytację i domagają się oni wręcz wyjaśnień, czy to wszystko ich kosztem.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Pomoc niezbędna

Ukraina ma coraz większe problemy, jeżeli chodzi o paliwo w kraju. Wprowadzono już nawet pewne limity dla obywateli, aby benzyny i diesla wystarczyło dla wszystkich. W sprawie tej interweniował już także prezydent kraju. Apelował o pomoc pod tym względem, bowiem tamtejsze rafinerie po atakach nie są w stanie zaspokoić krajowych potrzeb.

Polska na ten apel odpowiada i trudno taką decyzję negować. Jedyne, do czego można mieć pretensje to to, iż przekaz publiczny jest nie do końca jasny dla Polaków. Kierowców w ostatnim czasie łatwo wytrącić z równowagi, gdy z dnia na dzień przychodzi im coraz więcej płacić na stacjach. Informacja, że z kraju wyjeżdża 25 ton paliwa na pewno nie tym, co chcieliby teraz usłyszeć.

diesel ceny paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News