PILNE: Policja jednak zapowiada protest! Mandat nie dla kierowców i co jeszcze?

PILNE: Policja jednak zapowiada protest! Mandat nie dla kierowców i co jeszcze?

tarfyikator mandatow policja

Podaj dalej

Co oznacza kolejny protest policji? Brak mandatów dla kierowców, ale nie tylko. Tak wyglądała sytuacja trzy lata temu i wiele wskazuje na to, że obecnie znów będziemy mieli styczność z taką sytuacją. Jak informuje RMF nie ma porozumienia związkowców służb mundurowych z kierownictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To oznacza jedno – prostest funkcjonariuszy.

Mandat? Brak. Policja tuż przed strajkiem

We wtorek ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie zarządu głównego NSZZ Policjantów. To właśnie tam zostaną podjęte decyzje po tym, jak nie udało się dojść do porozumienia z MSWiA. Choć tak naprawdę porozumienie to zostało wypracowane trzy lata temu, lecz do dnia dzisiejszego rząd się do niego nie przychylił. Choć obiecał wtedy bardzo wiele.

Policja mówi w końcu dość! A w dużej mierze chodzi o kwestie finansowe. Funkcjonariusze domagają się wyższych wynagrodzeń, które tak naprawdę mieli już obiecane kilka lat temu. Do dziś zostały one tylko spisane na papierze i podpisane przez obie strony. Funkcjonariusze mają dość czekania. A jak pokazuje zerwanie rozmów z MSWiA, rząd dalej nie ma zamiaru realizować tego, co obiecał kilka lat temu.

Na jutrzejszym spotkaniu ma pojawić się także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. To może oznaczać, że przez najbliższe godziny będzie bardzo gorąca atmosfera w partii rządzącej. Kolejne protesty to kolejne pokazanie słabości i tego, że społeczeństwo jest coraz bardziej niezadowolone. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie protestowali m.in. rolnicy, ratownicy, a w drodze są także pracownicy ZUS.

Byle pieniądze nie trafiały do budżetu

Gdy policja protestowała trzy lata temu i domagała się m.in. wyższego wynagrodzenia było bardzo ciężko dostać mandat. Trzeba było się naprawdę postarać, aby policjant zasiadł do jego wypisywania. Funkcjonariusze głównie upominali kierowców, jeżeli przewinienia było niewielkie. Wszystko po to, aby grzywny z mandatów nie trafiały do budżetu państwa.

”Skoro my nie dostajemy, wy także” – tak można było wówczas to odczytać. Jeżeli we wtorek nie zostanie ugaszony pożar – a nic na to nie wskazuje, policjanci zapewne znów przystąpią do tego typu protestu. W swoim wachlarzu mają jeszcze więcej możliwości. Najważniejsze, aby nie wpłynęło to na nasze bezpieczeństwo. Choć o to możemy być na pewno spokojni, tak jak mogliśmy być spokojni przy ostatnim proteście.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News