PILNE: Policja będzie odbierać samochód kierowcom! Przyjęto przepisy o konfiskacie mienia

PILNE: Policja będzie odbierać samochód kierowcom! Przyjęto przepisy o konfiskacie mienia

samochod policja kierowca

Podaj dalej

Samochód stanie się lada moment czymś, co łatwo może stracić każdy kierowca. I to nie na dany czas, a całkowicie na zawsze. Bez żadnego odszkodowania i żadnych innych możliwości odzyskania pojazdu. Sejmowa podkomisja przyjęła przepisy o konfiskacie mienia – donosi Rzeczpospolita. To będzie potężny bat na  kierowców.

Polacy stracą samochód na zawsze

parkowanie mandat samochod
fot. freepik

Już od pewnego czasu wiadomo, że rzad pracuje nad projektem pozwalającym odbierać samochód pijanym kierowcom. Właśnie wykonano w tym kierunku kolejny ważny krok. Coraz bliżej zatem jest wejście przepisu mówiącego, że pijany bądź odurzony kierowca straci swój pojazd. Jeżeli natomiast nie będzie kierował swoim autem, wówczas zapłaci równowartość pojazdu który prowadził.

Może to być zatem kilka tysięcy złotych, kilkadziesiąt, a zapewne będzie i tak, że kilkaset. Niewątpliwie z czasem powstanie ranking wstydu kierowców, którzy stracili najdroższe pojazdy. O odbiorze pojazdy będzie decydował sąd, który rozpatrzy każdy przypadek. Może odstąpić od takiego czynu, jeżeli nie doszło do wypadku. Nie ma co jednak liczyć na taryfę ulgową. Zamysł jest taki, że wszyscy mają tracić samochód.

Biuro Legislacyjne zwróciło również uwagę na słowo ”pojazd”, który ostatecznie został zastąpiony ”pojazdem mechanicznym”. Żartobliwie mówiąc – właścicielowi konia nie zostanie on odebrany wraz np. z furmanką. Tak samo nie będą odbierane hulajnogi, rowery, deskorolki, etc. Stąd zdecydowano się na taką poprawkę.

samochod sprzedaz parking
fot. freepik

Zmiana na którą czekano

Ten, kto twierdzi, że t ego typu zmiana jest szalona, zła i niepotrzebna, jest w ogromnym błędzie. Z dróg trzeba eliminować każdego kierowcę, który stwarza zagrożenie zdrowia i życia dla innych. Dlatego też odbieranie dożywotnio samochodu osobom, które prowadzą po alkoholu jest jak najbardziej słuszne. Tylko w ten sposób wywoła się strach i trafi do świadomości osoby, które nie bierze ryzyka zagrożenia pod uwagę.

Dla jednych samochód to dorobek życia, na który wydal i wydają wciąż dużo pieniędzy. To też sprawi, że kilka razy się zastanowią czy warto sięgać po alkohol wiedząc, że będzie się prowadziło samochód. Teraz pozostaje czekać aż przepis wejdzie w życie i zacznie obowiązywać. Im szybciej tym tak naprawdę lepiej.

samochod uzywany sprzedaz
fot freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News