PILNE: Polacy przepłacają za diesel i benzynę! Rząd musi szybko zainterweniować żeby zażegnąć kryzys

PILNE: Polacy przepłacają za diesel i benzynę! Rząd musi szybko zainterweniować żeby zażegnąć kryzys

diesel hurt cena paliwo

Podaj dalej

Takie ceny jaki obecnie obserwujemy za diesel i benzynę powinny już dawno zniknąć. Dziś wciąż przypominają one te, które miały miejsce w szczytowym momencie największych zbiegów okoliczności. Mowa o m.in. o wysokiej cenie ropy i bardzo słabym złotym. To jednak miało miejsce tydzień temu i jest już kartką historii. Mimo to ceny paliw pozostały na tak wysokim poziomie.

Przesadna cena za diesel i benzynę

diesel tankowanie paliwo
fot. freepik

Wysokie ceny paliw nie chcą zniknąć ze stacji i wciąż utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Widać rzecz jasna spadki cen, ale są one niewielkie w porównaniu do tego, co powinniśmy w rzeczywistości obserwować. Po raz kolejny obserwujemy dość dziwne zjawisko. Kiedy wszystko zmienia się na niekorzyść kierowców, diesel i benzyna szybko drożeje. Z kolei w drugą stronę wszyscy o wszystkim, jakby zapominali.

Najlepszym przykładem niech będzie to, że dziś ropa kosztuje już tylko 5-6 dolarów więcej niż przed wybuchem wojny. Z kolei euro czy dolar są droższe o około 25 groszy względem tego co było 24 lutego. Nie trzeba być wielkim matematykiem, aby wiedzieć, że dziś cena za diesel i benzynę powinna oscylować nieco około 6 złotych. Z kolei ile kosztuje wszyscy doskonale wiemy i widzimy.

Ceny nie spadają adekwatnie do tego co się dzieje, tak jak adekwatnie rosły. Nic więc dziwnego, że kierowcy czują złość i zażenowanie, gdy słyszą, że ceny paliw spadną o kilka, czy kilkadziesiąt groszy. Powinny one realnie spaść wyraźnie i pokaźnie, ale tak się wciąż nie dzieje. A niestety będzie to miało odbicie na innej płaszczyźnie gospodarcze i dotknie wszystkich obywateli.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik

Rząd w końcu zainterweniuje?

Zaraz sytuacja zrobi się naprawdę nieciekawa i postawi wszystkich przed ścianą. Ciężko będzie wmówić obywatelom i kierowcom, że tak ma być, gdy cena za ropę spadnie poniżej 100 złotych. A już we wtorek z rana kosztowała…. równe 100 dolarów. A warto zwrócić uwagę, że ostatnie dni to także słabsze euro i dolar, na tle złotówki.

Kto wie czy ogłoszenie tarczy antyinflacyjnej 3.0 nie będzie zawierało pewnych kwestii względem obniżenia ceny za diesel i benzynę. Pytanie tylko, czy potrzeba tutaj bohaterskich czynów, czy nie wystarczy po prostu realne spojrzenie na to co dzieje się na świecie i w kraju. Mimo wszystko, jak nie będzie wyglądała kwestia obniżenia cen, najważniejsze, aby do tego doszło.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News