PILNE: Podwójny mandat nie dla wszystkich kierowców! Luka w przepisach znów ochroni sporą liczbę osób

PILNE: Podwójny mandat nie dla wszystkich kierowców! Luka w przepisach znów ochroni sporą liczbę osób

podwojny mandat policja

Podaj dalej

Mandat za który trzeba będzie zapłacić dwa razy, a nawet i trzy wchodzi w życie. Konsekwencja policyjnej kontroli będzie od teraz znacząco dotkliwa dla każdej osoby, która dostanie grzywnę. Przepisy jednak po raz kolejny mają pewną dziurę, przez którą nie wszyscy odczują to tak jak powinni. Czy czeka nas niebawem nowelizacja?

Nie taki mandat straszny dla wszystkich

mandat policja taryfikator
fot. policja.pl

Jak już informowaliśmy, od 17 czerwca firmy ubezpieczeniowe będą miały wgląd do naszych punktów karnych. Na tej podstawie będą miały prawo do tego, aby podnieść znacząco kwotę ubezpieczenia OC. Tyle tylko, że nie wszyscy kierowcy odczują to, gdy dostaną mandat. Kierowcy którzy posiadają samochody służbowe zostali pominięci w przepisach. A jak wiadomo, to dość liczna grupa w kraju.

Pojazdy służbowe nie są ubezpieczone przez kierowców tylko przez pracodawców. Nie ma zatem możliwości na obecną chwilę, że pracownik będący piratem drogowym, odczuje to finansowo w droższej polisie. Jedyne co go czeka to mandat, który przyjdzie mu opłacić. Ale z tego tytułu nie zapłaci więcej za OC, bo go płacić nie musi.

Taka sama sytuacja będzie miała miejsce, gdy pojazd będzie zarejestrowany na członka rodziny. Tutaj także znaczna część osób w Polsce korzysta z tego rozwiązania. Wszystko po to, aby młodzi kierowcy nie musieli płacić wysokich sum przy pierwszym ubezpieczeniu pojazdu. Można zatem śmiało stwierdzić, że kilka milionów pojazdów daje wielu osobom ochronę.

kontrola predkosc mandat
fot. policja.pl

Zmiana ubezpieczyciela to także rozwiązanie?

Jako, że przepisy nie są w pełni sprecyzowane pod kątem punktów karnych, to także daje wiele możliwości firmom i kierowcom. Kto ma więcej punktów karnych i grozić mu droga polisa, może szukać tańszej w innym miejscu. A inna ubezpieczalnia chętnie zejdzie z ceny, jeżeli ma pozyskać nowego klienta. Tak działa ten rynek, który praktycznie nie liczy się z niczym.

Mandat zatem może być przepustką do negocjacji między ubezpieczycielami. Byle tylko takie zjawisko nie stało się czymś, co będzie działało na korzyść kierowców. A rząd z kolei powinien się mocniej zainteresować lukami, które się pojawiły. Znając polski naród ten teraz będzie kombinował, jak ochronić się przed większym wydatkiem.

predkosc policja mandat
fot. policja,pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News