PILNE: Podwójne 500+ na wakacje?! W lipcu i sierpniu rodziny otrzymają więcej pieniędzy z ZUS

PILNE: Podwójne 500+ na wakacje?! W lipcu i sierpniu rodziny otrzymają więcej pieniędzy z ZUS

podwójne 500+ wakacje

Podaj dalej

Już wiadomo co rząd planuje ogłosić na zbliżającej się konwencji, która ma odbyć się w czerwcu. Program 500+ czeka chwilowa zmiana, bowiem na konta w związku z wakacjami ma nam wpłynąć więcej pieniędzy. Ma to być dodatek niczym bon turystyczny, o którym mówi się od dłuższego czasu, ale o którym rząd w ostatnim czasie milczy. Podobnie zresztą robił to przed waloryzacją tego świadczenia.

500+ na wakacje się pomnoży?

dodatek na wakacje
Freepik

Wszystko wskazuje na to, że rząd nie rzuci słów na wiatr przed wyborami i dotrzyma słowa. Mowa o bonie turystycznym, który jednak nie do końca będzie oddawał to co było kiedyś. To za sprawą tego, iż w Polsce będzie traktowany jako forma wsparcia na wakacje, ale w zupełnie inny sposób. Rząd planuje po prostu dorzucić pieniędzy do programu Rodzina 500+.

To z racji tego, że formalnie jest to znacznie prostsze rozwiązanie, które łatwiej dopełnić formalnie. Oczywiście zanim jednak pieniądze wpłyną na nasze konta, musi powstać odpowiednia ustawa i zostać podpisana przez prezydenta. To oznacza cały proces formalny, ale Zjednoczona Prawica pokazała już nie raz, że w jedną noc potrafi załatwić wszystko.

Podobnie ma być teraz, a to z racji tego, że pozostało bardzo mało czasu do wakacji. Ostateczna decyzja w kwestii tego typu wsparcia jeszcze nie zapadła, ale najnowsze nieoficjalne informacje wskazują na tego typu kierunek. Pierwsze zdania ekspertów i ekonomistów w tej sprawie nie są jednak w pełni pochlebne. Rząd może nie do końca chcieć podążyć tym kierunek.

bon turystyczny wakacje
fot. freepik

Społeczeństwo miało obiecane pieniądze na wakacje

Jaką decyzję podejmie rząd w kwestii wsparcia finansowego na wakacje? Jaką formę dofinansowania wybierze? Tutaj wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. A warto pamiętać o tym, że rząd obiecał Polakom pieniądze na tegoroczne wakacje. Możne okazać się jednak, że była to przedwyborcza kiełbasa z której nic nie będzie.

Jeżeli tak się stanie, to będzie duże rozczarowanie dla wszystkich. Wiele osób już kalkulowało sobie dodatek na wakacje, które planowało. Inni do teraz uzależniają wyjazd od wsparcia, jakie miał dać rząd. W ostatnim czasie jednak rząd dość negatywnie zaczął wypowiadać się na temat kolejnego wsparcia finansowego dla Polaków.

dodatek wakacje 2023
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News