PILNE: Podatek za radio w samochodzie! Kierowcy szykujcie się na uregulowanie opłaty

PILNE: Podatek za radio w samochodzie! Kierowcy szykujcie się na uregulowanie opłaty

kierowca samochod podatek

Podaj dalej

Podatek to taka fajna rzecz, bowiem wystarczy go wymyślić i można ciągnąć pieniądze od społeczeństwa. Tym razem padło na kierowców i na to, że w swoim samochodzie mają… radio. Jak przypomina rzecznik Poczty Polskiej – trzeba płacić za nie miesięczny abonament. Kto tego nie robi, może narazić się na duże problemy.

Słuchasz radia w samochodzie? Zapłać podatek

wszystkie paliwa będą droższe
fot. freepik
Posiadanie radia w samochodzie, jak się okazuje może być ogromnym problemem. – Obliguje do rejestracji radioodbiornika lub telewizora i opłacania abonamentu przez jego właściciela, bez rozróżnienia, czy urządzenie znajduje się w domu czy np. w samochodzie – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W tym roku za słuchania radia w samochodzie trzeba zapłacić 7,50 złotych miesięcznie. Rocznie zatem będzie to prawie 100 złotych! Jest pewien rabat, jeżeli dany kierowca zdecyduje się dokonać opłaty za cały rok z góry. Opłaty nie muszą dokonywać osoby, które ukończyły powyżej 75 roku życia, ze znacznym stopniem niepełnosprawności, całkowicie niezdolne do pracy bądź posiadające pierwszą grupę inwalidzką.

– Poczta Polska realizuje zadania związane z usługą RTV zgodnie z zapisami Ustawy z 21 kwietnia 2005 roku o opłatach abonamentowych (tekst jednolity Dz. U. z 2020, poz.1689) w zakresie przyjmowania, ewidencjonowania oraz kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz obowiązku uiszczania opłat abonamentowych. Przedmiotowy akt prawny obliguje do rejestracji radioodbiornika lub telewizora i opłacania abonamentu przez jego właściciela, bez rozróżnienia, czy urządzenie znajduje się w domu czy np. w samochodzie – czytamy na Wirtualnemedia.pl wypowiedź Daniela Witowskiego, rzecznika prasowego Poczty Polskiej.
samochód leasing podatek
fot. freepik

Opłata dokonana w domu? Samochód też w to wchodzi!

Warto pamiętać, że kto dokonał opłaty za odbiornik w domu, nie musi już płacić za samochód. Jak tłumaczy rzecznik – mówi o tym art. 2 ust. 5 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. To na pewno dla pewnej części duże udogodnienie i mniejszy wydatek, który muszą ponosić. Pytanie tylko, czy taką opłatę będzie sprawdzała policja w trakcie kontroli?

now podatek dla kierowców
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News