PILNE: Podano właśnie nową cenę za LPG w Polsce. Tak, tak i jeszcze raz tak!

PILNE: Podano właśnie nową cenę za LPG w Polsce. Tak, tak i jeszcze raz tak!

ceny paliwa lpg

Podaj dalej

Fantastyczne informacje napłynęły do tankujących LPG w dniu 6 kwietnia. Już od dłuższego czasu informowaliśmy, że taka sytuacja nastąpi, iż autogaz będzie tańszy. Cóż, dziś sami musimy się przyznać do pewnego błędu – niespodziewaliśmy się, że to będzie aż tak dużo i nagła obniżka! To na pewno znakomita wiadomość dla ponad 3 milionów kierowców w Polsce.

LPG już poniżej 3 złotych za litr

LPG autogaz ceny
fot. freepik.com

Kwiecień to niewątpliwie zawsze dobry miesiąc dla LPG. To właśnie w tym okresie cena paliwa po okresie zimowym z reguły zaczyna tanieć. Nie inaczej jest tym razem. Choć jak wiadomo wiele czynników w teorii mogłoby się wydawać, że nie sprzyja temu, aby do takiej sytuacji miało dojść. A jednak!

Polska znakomicie sobie radzi z tym, że nie musi sięgać po autogaz z Rosji. Firmy zajmujące się sprowadzaniem tego paliwa do kraju umiejętnie radzą sobie na rynku, co pokazują zresztą nie po raz pierwszy. To właśnie dzięki nim kraj ma gwarancję stabilności i jak widać, nie należy obawiać się wyższych cen.

Jeszcze z końcem marca średnia cena hurtowa LPG w Polsce wynosiła około 3,13 zł/l. Po tygodniu i aktualizacji cen wiadomo już, że cena ta spadła o ponad 20 groszy i obecnie średnio wynosi 2,90 zł/l! Oznacza to, że wraz z VAT na większości stacji paliw powinniśmy zobaczyć cenę około 3,13 zł/l. Kwestia tego ile doliczą do tego marży właściciele stacji.

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

W cenie detalicznej poniżej trójki przed świętami

To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia obniżka za LPG w nadchodzącym czasie. Wiele wskazuje na to, że w drugiej połowie miesiąca zobaczyli już na większości stacji paliw w Polsce cenę poniżej trzech złotych. Tym samym można powiedzieć śmiało, że jak na dzień dzisiejszy wszystkie paliwa w Polsce tanieją. Jedne bardziej, drugie mniej, ale tanieją.

Oczywiście najkorzystniej w tym wszystkim wygląda LPG, bowiem tankowanie za dwójkę z przodu, to już naprawdę wygląda dobrze. Kierowcy na pewno z niecierpliwością będą wyczekiwać momentu, aż cena będzie w okolicy 2,50 zł/l, tak samo jako miało to miejsce na koniec lutego. Później jednak sytuacja za naszą granicą, nieco zmieniła stawkę za tankowania.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News