PILNE: Podano średnie ceny paliw w Polsce. Tyle tak naprawdę płacimy za diesel, benzynę i LPG

PILNE: Podano średnie ceny paliw w Polsce. Tyle tak naprawdę płacimy za diesel, benzynę i LPG

oznaczenia paliw diesel

Podaj dalej

Jak wyglądają ceny paliw w Polsce, patrząc na ostatni tydzień? Bardzo korzystnie. Jeżeli chodzi trzy najpopularniejsze paliwa, a więc diesel, benzynę i LPG, zmiana została odnotowana tylko w jednym. Każdy kierowca wolałby oczywiście spadku cen, ale spokojnie. To powinno nastąpić w kolejnym tygodniu.

Stabilne ceny paliw na stacjach

E-petrol.pl opublikował informacje, jeżeli chodzi o ceny paliw tydzień do tygodnia. Średnia cena benzyny w Polsce wciąż znajduje się na tym samym poziomie, a więc 6,04 zł/l. Podobnie wygląda sytuacja z LPG, za który płacimy obecnie 3,39 zł/l. ”Najgorzej” wypada diesel, który jako jedyne paliwo podrożał o… grosz.

Jak widać zatem po zestawieniu, ceny trzeba uznać za stabilne. W dodatku prawdopodobnie mówimy tutaj o najwyższym pułapie jaki będzie miał miejsce w najbliższych tygodniach, miesiącach, a może nawet i… latach. Ceny paliw powoli, bo powoli, ale zaczynają iść w dół i ta tendencja będzie się utrzymywała przez najbliższy czas.

Co to oznacza w rzeczywistości? Obecny tydzień jest najdroższym w aktualnej historii kraju i będziemy go prawdopodobnie wspominać długo. Warto o tym pamiętać podjeżdżając na stację paliw i tankując diesel, benzynę lub LPG. Bo więcej za dany litr paliwa możemy nie zapłacić już nawet nigdy w życiu. I oby tak było!

Czas na niższe ceny paliw

Już na coraz większe liczbie stacji paliw widać, że ceny idą w dół. Warto tutaj zaznaczyć, że w ostatnim czasie ceny hurtowe paliw taniały. W końcu zaczyna się to przekładać także na stacje paliw. W dodatku lada moment wejdzie w życie zmiana związana m.in. z akcyzą, co także przyczyni się do obniżki ceny paliw.

No i nie można zapominać o tym, ze ropa na giełdzie poszła w ostatnich dniach mocno w dół. Na efekt tego jednak trzeba będzie nieco poczekać. Ale jeżeli sytuacja się utrzyma, wówczas styczeń będzie naprawdę pięknym miesiącem dla kierowców. Tankowanie stanie się dużo bardziej przyjemne, niż w ostatnich miesiącach.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News