PILNE: Podano nowe ceny paliw na ten tydzień. Duże zaskoczenie patrząc na diesel i benzynę

PILNE: Podano nowe ceny paliw na ten tydzień. Duże zaskoczenie patrząc na diesel i benzynę

paliwo ceny kurs walut waluta złoty euro funt dolar frank ropa naftowa

Podaj dalej

Zaktualizowano ceny paliw w tym tygodniu i wiele osób może być zaskoczone tym, co zobaczyło. Ku zaskoczeniu diesel i benzyna względem piątku potaniały. Wszystko wskazywało na to, że w najnowszym zestawieniu średnich cen hurtowych będzie drożej, ale jak na razie tak nie jest. Mimo to nie ma co się zbytnio cieszyć, bowiem kolejne dni mogą znacząco zaskoczyć.

Chwilowa obniżka ceny paliw

benzyna diesel ceny paliw ropa naftowa dolar
fot. freepik

Diesel potaniał o 6 groszy, natomiast benzyna o 3 grosze. Obniżki zatem jak widać nie są znaczące, a karta może bardzo szybko się odwrócić. Widać to chociażby po cenie ropy Brent, która we wtorek dobija do kwoty 90 dolarów za baryłkę. To już o ponad 5 dolarów więcej, niż przed tygodniem. A dolar wciąż bardzo wysoko stoi – obecnie 4,90 zł.

Nie da się zatem uniknąć podwyżek ceny paliw w tym tygodniu. Zwłaszcza, że jest bardzo duży niepokój przed zbliżającym się spotkaniem OPEC+, gdzie ma zostać podjęta decyzja o zmniejszeniu wydobycia ropy. Tak informacja jeszcze gwałtowniej może podnieść cenę paliwa na stacjach, co bardzo szybko odbije się na naszych portfelach.

Prognozy zatem jak widać nie są dobre. Tym bardziej zaskoczeniem jest nawet tak niewielkie obniżenie ceny paliw w hurcie. Do połowy miesiąca jednak powinno się wiele zmienić, a więc najbliższe półtora tygodnia będzie dość kluczowe w kwestii przyszłości tego ile będziemy płacić. Niewątpliwie odczujemy zmiany, jakie będą zachodzić w tym miesiącu.

diesel benzyna lpg ceny paliw
fot. freepik.com – blasco5

Po ile obecnie diesel i benzyna

Diesel obecnie jest wyceniany na dzień dzisiejszy na 6,74 zł/l, czyli 7,27 zł/l. W najbliższym dniach niewątpliwie zostanie przekroczona cena 7,50 zł/l. Warto pamiętać, że w ubiegłym tygodniu w jeden dzień cena potrafiła podskoczyć aż o ponad 20 groszy. Tutaj doskonale widac, co taka sytuacja sprawiłaby przy takiej cenie. A takie skoki większe czy mniejsze wydają się być nieuniknione.

Z kolei benzyna kosztuje 5,94 zł/l w cenie hurtowej, a więc zbliża się do przekroczenia 6 złotych. Dziś 95-tka wyceniana jest na 6,41 zł/l, a więc i tutaj niebawem 6,50 zł/l zostanie przekroczone. Podkreślamy to z racji tego, że ceny paliw zbliża się do wyższsego poziomu. Diesel będzie bliżej 8 złotych, a benzyna 7 złotych. Powodów do zadowolenia zatem jest dość niewiele. Warto zacząć oszczędzać paliwo i jeździć tam, gdzie jest to naprawdę konieczne.

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News