PILNE: Podano nowe ceny paliw na ten tydzień. Diesel znów rozczarowuje. Co z benzyną i LPG?

PILNE: Podano nowe ceny paliw na ten tydzień. Diesel znów rozczarowuje. Co z benzyną i LPG?

benzyna diesel paliwa paliwo brak stacje

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce z niecierpliwością czekali na informację po ile będą płacić za diesel, benzynę i LPG w tym tygodniu. Kolejny dni przynoszą kolejne zmiany w cenach i już widać, że niebawem na stacjach paliw będą wyglądać one zupełnie inaczej. Kluczowa jak zawsze będzie druga połowa tego tygodnia.

Zaktualizowano cenę za diesel, benzynę i LPG

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Na wykresie widać, że diesel zaczyna drożeć względem benzyny, ale robi to jak na razie bardzo powoli. Mimo to przez ostatnie dni zdążył zdrożeć już o sześć groszy. Jego cena netto obecnie wynosi 7,10 zł/l, a więc brutto 7,67 zł/l plus marża. Jak widać zatem cena znów zaczyna zbliżać się do kwoty 8 złotych, ale czy ją osiągnie?

Benzyna po weekendzie kosztuje identycznie, jak na zakończenie ubiegłego tygodnia 7,04 zł w średniej cenie hurtowej. Kierowcy płacą zatem na stacjach w okolicach 7,60 zł/l na stacjach paliw. Ceny zatem jak widać pozostają na razie bardzo zbliżone do siebie, ale bardziej można spodziewać się wyższych kwot za olej napędowy, niż za 95-tkę.

Coraz bardziej widoczne są za to obniżki LPG, które dotykają coraz większej ilości stacji. Podróżując po Polsce można zauważyć, że na coraz większej liczby pylonów jest cena oscylująca w okolicach 3 złote. Jest zatem bardzo tanio, względem tego jak wyglądaly ceny jeszcze kilkanaście tygodni temu. W okresie wakacji lepszego prezentu nie można było sobie wymarzyć.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Ropa drożeje, dolar także

Patrząc w niedaleką przyszłość można spodziewać się, że diesel i benzyna będą drożeć. Ropa od poniedziałku zaczyna drożeć i znów utrzymuje się na średniej z ostatnich dni. Perspektywy pokazują jednak, że niebawem może być powyżej tej wartości. W dodatku dolar jest już na poziomie 4,51 zł!  Tak słaba złotówka nie była od bardzo dawna.

Ceny paliw zatem mogą mieć znów tendencję wzrostową. Ten tydzień na pewno będzie dość istotny dla kierowców pod względem tego, co czeka nas w połowie miesiąca. Niebawem może stać się tak, że promocje jakie oferują stacje paliw niewiele pomogą. Podobnie jak było w przypadku przeróżnych tarcz, które szybko przepadły w cenach paliw.

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza
fot. freepik.com – brukoik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News