PILNE: Podano nową cenę za LPG po kolejnej obniżce. Marzenie polskich kierowców staje się faktem

PILNE: Podano nową cenę za LPG po kolejnej obniżce. Marzenie polskich kierowców staje się faktem

benzyna stacja paliw

Podaj dalej

Podano najnowsze ceny LPG w Polsce, z którymi będziemy mieli do czynienia w najbliższych czasie na stacjach. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami dzieje się to, o czym mówiono. Za autogaz będziemy płacić jeszcze mniej, niż płacimy obecnie! Na niektórych stacjach paliw zawita już nawet kwota 2,99 zł/l, a nawet i niższa.

Kolejna obniżka ceny LPG

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Po kolejnej obniżce średnia cena LPG w Polsce to 2,85 zł/l. Gdy doliczymy do tego VAT mówimy już kwocie 3,07 zł/l, a trzeba pamiętać jeszcze o marży. Ale trzeba pamiętać też o jednej rzeczy – już dziś cena potrafi być na stacjach w kwocie 3,09 zł/l, a więc lada moment będzie ona niższa.

Jedno co rzuca się w oczy to ogromne rozbieżności na stacjach paliw. Sami na odcinku niecałego kilometra byliśmy świadkami trzech kwot – 3,09 ; 3,29 i 3,66 zł/l. To pokazuje, że różnica w cenie może sięgać na dzień dzisiejszy nawet 60 groszy! To ogromna rozbieżność, która tak naprawdę nie powinna mieć miejsca.

Dlatego tak ważne jest to, aby kierowcy pilnowali się pod względem cen na stacjach. Jak widać na powyższym przykładzie można stracić naprawdę dużo pieniędzy. Bo praktycznie 60 groszy straty na litrze oznacza, że można stracić nawet  ponad 12 złotych na tankowaniu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że 5-6 takich tankowań i w przypadku LPG mamy znów pełną butlę w samochodzie.

ceny paliwa
fot. freepik

Maj poniżej 3 złote to standard

Kolejny miesiąc pod względem tankowania LPG zapowiada się jeszcze lepiej! Będzie to już naprawdę cena o której marzą wszyscy kierowcy z instalacją gazową w samochodzie. Tankowanie na stacjach paliw będzie kosztowało mniej niż 3 złote, a więc autogaz stanie się już naprawdę tani. Bo taka cena w dzisiejszych czasach, to już naprawdę jest niezwykle korzystna kwota dla kierowców.

Warto wspomnieć, że Polska jako kraj zamierza nałożyć embargo na LPG z Rosji. W czwartek Senat przyjął pod tym względem odpowiednie poprawki. Teraz będzie musiał ustawę przegłosować Sejm, a następnie odpowiedni podpis złoży pod nią prezydent.

lpg gaz autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News