PILNE: Podano cenę SUV-a, który będzie w Polsce konkurował z Dacią Duster. To piękna i genialna Kia Sportage

PILNE: Podano cenę SUV-a, który będzie w Polsce konkurował z Dacią Duster. To piękna i genialna Kia Sportage

kia suv polska

Podaj dalej

Na polskim rynku pojawił się nowy SUV, a dokładniej mówiąc Kia Sportage. To kolejna generacja tego popularnego samochodu, cieszącego się coraz większym uznaniem. Potencjalni właściciele już wiedzą, ile muszą przygotować pieniędzy, aby wejść w posiadanie takiego pojazdu. Wbrew pozorom nie jest tak drogo, jak mogłoby się wydawać!

Nowy SUV z rodziny Kia

suv kia samochod

Za podstawowy wariant kierowcy w Polsce zapłacą 105 900 złotych. W tej cenie mamy m.in. samochód z turbodoładowanym silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 150 KM, przednim napędem oraz 6-biegową manualną skrzynią biegów. Niewątpliwie takim SUV-em z takim silnikiem można już poczuć przyśpieszenie i prędkość na drodze.

Wyposażanie, jakie znajdziemy w tej wersji to: światła dzienne, mijania i drogowe LED, manualna klimatyzacja, 17-calowe felgi aluminiowe, kamera cofania, multimedia z 8-calowym ekranem, Android Auto i Apple CarPlay, elektrycznie regulowane, składane i podgrzewane lusterka, asystent pasa ruchu, skórzana kierownica, czy system autonomicznego hamowania.

Oprócz podstawowej wersji dostępne są jeszcze trzy inne: L, Business Line oraz GT-Line. Kolejno każda kolejna dostępna jest od 120 900 złotych, 137 900 złotych, a ten najbardziej prestiżowy od 161 900 złotych. Najwyższa wersja oferuje m.in. lakier metalizowany, pakiet aerodynamiczny, czarne, ozdobne wstawki nadwozia, sportową kierownicę, czarną podsufitka, aluminiowe nakładki na pedały tapicerka zamszowo-skórzana, 19-calowe felgi.

cena za suv

SUV na topie!

Rynek SUV-ów w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście numerem jeden pozostaje w ostatnim czasie niezmiennie Dacua Duster. Nowa Kia Sportige to oczywiście wyższa półka, ale w podstawowym pakiecie nie odbiega znacząco cenowo od Dacii Duster w najwyższej wersji. Tutaj jak zawsze wybór pozostaje po stronie kierowcy.

SUV kia sportage

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News