PILNE: Planujesz kupić samochód używany w 2022 roku? Lepiej się pośpiesz!

PILNE: Planujesz kupić samochód używany w 2022 roku? Lepiej się pośpiesz!

kluczyki samochod uzywany

Podaj dalej

W ubiegłym roku blisko setki tysięcy kierowców zdecydowało się kupić samochód używany.  Część z nich musiała zdecydować się na taki krok, bowiem dostęp nowych aut był mocno ograniczony. Inni z kolei wymienili swoje starsze pojazdy na nowszy model. Każdy szukał po prostu czegoś dla siebie z uwzględnieniem jak najlepszej ceny.

Samochód używany coraz droższy!

samochod uzywany kupno

Okazuje się jednak, że opłacalność inwestowania w takie pojazdy staje się coraz bardziej zastanawiająca. Jak się okazuje mediana ceny płaconej za używane auta rejestrowane w Polsce po raz pierwszy wyniosła 23,9 tysięcy złotych – wynika z raportu AAA Auto. To aż o blisko 14 procent więcej niż przed rokiem.

Oznacza to, że w ciągu roku do każdego tysiąca trzeba dołożyć 140 złotych, a do każdych 10 tysięcy 1 400 złotych. A mówimy wciąż o pojazdach, które mają swój wiek, swoje problemy i pomimo wielu zalet także i swoje wady. Oznacza to z reguły, że kupując taki samochód używany i tak jesteśmy zmuszeni do niego doinwestować. A zatem suma robi się już całkiem pokaźna.

Z kwartału na kwartał jest po prostu coraz gorzej na rynku pojazdów używanych. Lepiej się śpieszyć, jeżeli ktoś ma w planach wymianę auta w 2022 roku. Bo z każdym miesiącem będzie po prostu coraz drożej, a na koniec roku już będzie to na pewno kilkaset złotych.

diesel uzywany samochod

Auta niewarte swojej ceny

Często przeglądając jakąś ofertę w internecie widać, że w przypadku niektórych pojazdów matematyka całkowicie się nie zgadza. Po prostu auto nie jest warte swojej ceny patrząc na przebieg, wiek i wiele innych czynników. Niestety handlarze wykorzystują niewiedzę klientów czy po prostu wykorzystują chęć kupienia auta.

Lepiej dobrze się upewnić czy mimo rosnących cen po prostu nie przepłacamy. Warto zawsze szukać najkorzystniejszych ofert – i to nie tylko tych finansowych. W danej cenie po prostu można sięgnąć po lepszy samochód używany, który da nam więcej radości.

silnik diesel uzywany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News