PILNE: Piłeś alkohol, a nie prowadziłeś? I tak zabiorą ci prawo jazdy! Kolejne nowe przepisy w drodze

PILNE: Piłeś alkohol, a nie prowadziłeś? I tak zabiorą ci prawo jazdy! Kolejne nowe przepisy w drodze

prawo jazdy przepisy

Podaj dalej

Kolejna zmiana przepisów w drodze i kolejna dość kontrowersyjna, jeżeli chodzi o samo prawo jazdy. Okazuje się, że nawet jeżeli dany kierowca spożywał alkohol i od tego czasu nie prowadził samochodu i tak może stracić uprawnienia. Brzmi zaskakująco, ale taką zmianę chce wprowadzić rząd i wbrew pozorom bardzo słusznie.

Utrata prawo jazdy bez prowadzenia samochodu

alkohol przepisy prawo jazdy

Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wprowadzić zmianę, która tak naprawdę powinna być już od dawna. Chodzi o sytuację, że po danym zdarzeniu drogowym kierowca który do niego doprowadził wyciąga np. piwko i zaczyna je pić. I choć trudno w to uwierzyć to z raportów policji, że takich sytuacji jest bardzo wiele.

Policja po przyjeździe widzi na miejscu kolizji czy wypadku taką osobę i ma związane ręce. Ciężko bowiem jej udowodnić to, że prowadziła będąc już pod wpływem alkoholu. Tego typu kierowcy tłumacza się tym, że z ogromnego stresu muszą się napić alkoholu na rozluźnienie. Tyczy się to także wszelkiego rodzaju innych używek.

Jak informuje Rzeczpospolita – spożycie alkoholu bezpośrednio po wypadku czy stłuczce ma być w świetle prawa traktowane tak samo, jak przed takim wydarzeniem. Oznacza to, że sąd będzie miał pełne prawo do tego, aby odebrać danej osobie prawo jazdy. Mało tego – z tego tytułu będą kolejne obowiązujące już konsekwencje, a więc naprawdę sporo nieprzyjemności.

kierowca prawo jazdy

Kierowcy uciekali od odpowiedzialności

Dla kierowców którzy wiedzieli, że są po spożyciu była to prosta ucieczka przed konsekwencjami. Wiedzieli, że w ten sposób policja będzie miała ciężko udowodnić, że dana osoba prowadziła pod wpływem. Zwłaszcza, że często od wezwania policji na miejsce czas oczekiwania trwa dość długo. Wiec każdy mógł się wytłumaczyć tym, że chciał rozładować stres.

Teraz tak już nie będzie i to zmiana przepisów, która powinna wejść od dawna. Cwana osoba już taką nie będzie i musi się liczyć z tym, że za takie zachowanie i tak straci prawo jazdy. Pozostaje tylko czekać aż w końcu Ministerstwo Sprawiedliwości szybko przepcha tę zmianę. Naciskają na to m.in. funkcjonariusze i eksperci.

prawo jazdy alkohol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News