PILNE: Pierwsza podwyżka LPG od wielu miesięcy! Czy to koniec z płaceniem poniżej 3 złote za litr?

PILNE: Pierwsza podwyżka LPG od wielu miesięcy! Czy to koniec z płaceniem poniżej 3 złote za litr?

Po majówce LPG po 4 zł za litr

Podaj dalej

Koniec z obniżkami ceny za LPG. Po kilku miesiącach, w których ani raz nie odnotowano wzrostu ceny tego paliwa, w końcu nastał taki moment. Taki moment musiał jednak nadejść co należy uznać za naturalną kolei rzeczy. Nie ma bowiem niczego na świecie, co tylko i wyłącznie tanieje bądź drożeje. Najważniejsze, aby można było mówić o stabilizacji ceny, a nie początku podwyżek.

LPG w wyższej cenie

autogaz lpg gaz
fot. freepik

Zmiana w cenie nie jest znacząca, bowiem średnia podwyżka w hurcie to 3 grosze. Najprawdopodobniej nawet nie zauważymy tego na stacjach paliw. Mimo wszystko sytuacja jest warta odnotowania, bowiem nie miała ona miejsce od bardzo wielu tygodni. Jak doskonale wiedzą użytkownicy samochodów z instalacją gazową, ceny w ostatnim czas tylko i wyłącznie spadały.

Bardziej jednak niż o początku podwyżek, można mówić o stabilizacji cen. Bo to właśnie kwota nieco poniżej 3 złote za litr będzie kwotą bazową dla tego paliwa w ”nowej rzeczywistości”. W najbliższym czasie zapewne cena będzie balansowała na tym poziomie – raz będzie kilka groszy taniej, raz drożej. Koniec końców zostaniemy przy średniej cenie takiej, jaka jest.

Co za tym można powiedzieć jasno i otwarcie – jest tanio. W tym tygodniu spotkaliśmy się z ceną 2,85 zł/l, a więc jazda na LPG jest naprawdę czystą przyjemnością. Kierowcy nie odczuwają praktycznie w ogóle tego, że tankują i jeżdżą. Zupełnie inaczej wygląda wciąż sytuacja dla tych kierowców, którzy muszą tankować diesel oraz benzynę.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Ponad 3 zł? Daleka droga

Są regiony w Polsce i stacje paliw, gdzie LPG kosztuje powyżej 3 złote za litr. To jednak wyjątkowe miejsca w naszym kraju, bowiem autogaz kosztuje i powinien kosztować poniżej 3 złote. Dziś można sobie zadać wyłącznie pytanie, kiedy autogaz będzie jeszcze tańszy i czy będzie? Szansa na to jest, ale jeżeli ma do tego dojść, będzie działo się to stopniowo.

Cena około 2,50 zł/l na pewno jest marzeniem wielu kierowców i powrotem do tego co było. Na wielu stacjach paliw droga do tego wbrew pozorom nie jest daleka – brakuje około 35 groszy. Kto wie czy jesień nie przywita nas właśnie taką ceną. Niektórzy eksperci już na początku tego roku zapowiadali, że końcówka roku dla LPG będzie wyjątkowa. Nie pozostaje nic innego jak czekać i bacznie obserwować co dalej będzie działo się z tym paliwem.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News