PILNE: Paliwo znów ponad 6 złotych. Za tydzień będzie to już standardowa cena na stacjach paliw

PILNE: Paliwo znów ponad 6 złotych. Za tydzień będzie to już standardowa cena na stacjach paliw

stacja paliw benzyna paliwo diesel

Podaj dalej

Kierowcy, odkładajcie pieniądze, jeżeli dalej chcecie jeździć. Paliwo za kilka dni ma kosztować już ponad 6 złotych i nie będzie po chwilowaw cena, a bardziej początek czegoś nowego. Ten tydzień na giełdzie rynku ropy zaczął się z wysokiego ”C” i wygląda na to, że kwota ponad 100 dolarów za baryłkę to będzie już norma.

Paliwo z szóstką z przodu

diesel benzyna paliwo
(fot) freepik

Nowy tydzień i początek marca to nowa rzeczywistość dla kierowców. Pokazała do poniedziałkowa sesja na giełdzie, gdzie cena ropy rozpoczęła się powyżej ceny 100 dolarów i praktycznie cały czas się utrzymuje na tym poziomie. To kwota większa o około 5 dolarów większa w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

Warto mieć na uwadze, jak poszły w górę – nie wiadomo czemu – ceny paliw zaraz po rozpoczęciu wojny. Wtedy cena baryłki ropy utrzymywały się przecież na tym samym poziomie. Poszły jednak znacząco w górę w ostatnim czasie ceny hurtowe paliw, co niewątpliwie ma duże przełożenie na obecnie wartości cen za paliwo.

Trzeba pamiętać o tym, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, dziś zbliżalibyśmy się do ceny 7 złotych za litr. To już kompletnie mogłoby doprowadzić do ogromnego kryzysu w kraju. Ale wcale nie oznacza to tego, że takich cen może nie być. Trzeba pamiętać, że trwa wojna militarna i gospodarcza. Tym bardziej że mowa o kraju, który rozdaje karty jeżeli chodzi o ropę czy gaz. Może to mieć kluczowe znacznie, jeżeli chodzi o przyszłość użytkowania samochodu dla wielu osób.

paliwo benzyna diesel tankowanie
(fot) freepik

Szok cenowy na stacjach paliw

Równy miesiąc temu można było zatankować benzynę za 4,99 zł/l. Dziś to już kwota blisko o 60-70 groszy większa. Nikogo nie powinno zdziwić to, że podobną podwyżkę może przynieść kolejny miesiąc. Będzie to zatem o około 1,25 zł więcej niż wówczas płaciliśmy. Ale z wysokimi cenami paliw zmartwienia nie mają tylko Polacy.

tankowanie paliwo benzyna diesel
(fot) freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News