PILNE: Paliwo wcale nie trzeba będzie tankować za 50 czy 100 złotych. Jest światełko w tunelu

PILNE: Paliwo wcale nie trzeba będzie tankować za 50 czy 100 złotych. Jest światełko w tunelu

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Kierowcy bardzo często tankują paliwo za stacjach za 50 czy 100 złotych. To coś jak w tym słynnym żarcie, że ich cena za diesel czy benzynę nie interesuje, bo zawsze płacą tyle samo. Jednak i dla tych osób w końcu może wyjrzeć słońce i mogą całkiem inaczej spojrzeć używanie samochodu. Dokładniej mówiąc – na szukanie oszczędności.

Paliwo jednak nie będzie drożało?

paliwo ceny paliw ropa naftowa dolar złoty

Ten tydzień na rynku ropy to mocny rollercoaster, co sprawia, że nawet eksperci ciężko mają przewidzieć co się stanie. Jeszcze parę dni temu baryłka ropy Brent kosztowała 97 dolarów, była kilkadziesiąt godzin później była wyceniana o 8 dolarów taniej! W czwartek około godziny 22:00 czasu polskiego nagle doszło do gwałtownego załamania ceny.

Wpłynęły na to niewątpliwie informacje dochodzące z Rosji oraz Ukrainy, a także informacje Stanów Zjednoczonych. Wedle przekazów jest coraz bliżej konfliktu na granicy obu krajów. To wpływa na nie najlepsze nastroje inwestorów i strach przed tym, do czego doprowadzi ta sytuacja na rynku. Inwestycja może zatem stać się nieopłacalna.

Jeżeli cena będzie wciąż spadać, to paliwo na pewno nie będzie drożeć. Ba! Może nawet zacząć tanieć. Kwestia tego z jaką ceną za baryłkę ropy będziemy mieli do czynienia. Mimo wszystko sytuacja jest bardzo dynamiczna i może pójść w obu kierunkach. Choć na dziś niewątpliwie bardziej realne staje się to, że wartość baryłki może spaść nawet poniżej 90 dolarów. Piątek na pewno będzie dniem, który nieco pokaże kierunek.

paliwo letnie zimowe stacje paliw stacja

Zapowiadane duże podwyżki

Od kilku tygodni cena za paliwo nieustannie idzie w górach na stacjach. Diesel i benzyna tylko w tym miesiącu zdążyły zdrożeć o blisko 30 groszy. Przewiduje się, że do końca miesiąca może być to nawet 40 groszy. A marzec również wpisywał się w ten trend i w zasadzie dalej się wpisuje. Tym mocne załamanie cen na rynku może odwrócić ten trend. Pocieszeniem może być to, że podwyżki nie będą tak duże za benzynę i diesel, jak mogłyby być.

Najbliższe tygodnie mogą zaskoczyć kierowców na stacjach, zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Trzeba niestety na bieżąco obserwować sytuację i czekać. Paliwo obecnie jest niezwykle istotne dla wielu krajów, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą i każdemu zależy na tym, aby było jak najtańsze.

paliwo-diesel-benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News