PILNE: Paliwo w promocyjnej cenie na stacjach! Kierowcy już ostrzą sobie zęby na jego zatankowanie

PILNE: Paliwo w promocyjnej cenie na stacjach! Kierowcy już ostrzą sobie zęby na jego zatankowanie

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Tanie paliwo może brzmieć obecnie, jak dobry żart. Tym bardziej że najpierw trzeba by ustalić, gdzie znajduje się obecnie poziom niskiej ceny paliw. Oczywiście akceptowalnej dla większego grona kierowców, gdyż obecna stawka na pewno do takiej nie należy. Jeżeli już chodzi o promocje, z tych każdy zawsze chętnie korzysta i skorzysta.

Paliwo w niskiej cenie

paliwo stacja paliw
fot. freepik

Ceny za paliwo, jakie widzimy obecnie nie są na pewno tymi, jakie wszyscy oczekują. Jedynie broni się LPG, które naprawdę można zatankować w dobrej cenie, na obecne czasy. Z informacji czytelników wynika, że autogaz dostępny jest nawet za 3,09 zł/l. Lada moment jego cena powinna spaść jeszcze niżej i zaczynać się od dwójki z przodu. Oczywiście, nie trudno zatankować go drożej.

Jeżeli chodzi o diesel tutaj też wciąż są widoczne duże rozbieżności – od ceny 6,89 zł/l do ceny powyżej 7,30 zł/l. W przypadku benzyny także można znaleźć różnice sięgające 40 groszy. I teraz można sobie zadać zasadnicze pytanie, czy tak ciężko o promocję na stacjach paliw? Bo te jak widać są, a jedynie trzeba wiedzieć, gdzie tankować. Nie trzeba czekać na to, aż ktoś nam da zniżkę np. 30 groszy na litrze.

Wtedy niewątpliwie wszyscy byliby zadowoleni i dumni z ”nagrody”. Jednak, gdy jest okazja taniej zatankować 0 wspomniane 30 groszy gdzieś na innej ulicy, mało kto to docenia. Dlatego tez istotne jest to czego oczekujemy, a czego oczekiwać możemy sami od siebie. Bo tańsze paliwo jest naprawdę często na wyciągnięcie ręki.

diesel paliwo cena
fot. freepik

Nie czekajmy też na cuda

O ile paliwo może być tańsze o tyle też jest. Nie ma możliwości, aby ktoś sprzedawał je całkowicie po cenie, w jakiej je zakupił. Nieco lepszą ofertę mogą mieć zawsze punkty należące na centrum handlowych, bo tam wiadomo, gdzie np. marża może zostać ”ukryta”. Nieprzypadkowo mówi się, że tamtejsze stacje paliw to magnesy do robienia zakupów i… tankowania.

Ale trzeba pamiętać, że jeszcze kilka miesięcy temu, ceny tam całkowicie nie różniły się od tych na innych stacjach. Był taki moment na rynku, że paliwo wszędzie kosztowało praktycznie identycznie, a różnice były jedynie kosmetyczne. Teraz rozbieżności są duże, a więc można to uznać za promocje, na które nie trzeba specjalnie czekać. A jak ktoś liczy na cenę za diesel, czy benzynę tańszą np. o złotówkę, to prędko może tego nie doczekać.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News