PILNE: Paliwo plus! Nowy program rządu dla kierowców powstrzyma rosnące ceny paliw?

PILNE: Paliwo plus! Nowy program rządu dla kierowców powstrzyma rosnące ceny paliw?

diesel premier morawiecki

Podaj dalej

Tarcza antyinflacyjna 3.0 łagodząca skutki ceny za paliwo, to coś, co powinno uratować sytuacjach na stacjach paliw. Nowy program powinien znacząco złagodzić koszty jaki muszą ponosić kierowcy za diesel i benzynę. Wszyscy czekają czy rząd będzie w stanie zareagować na to, co obecnie dzieje się z cenami, które dobiją inflację.

Cena za paliwo uderzy w każego Polaka

diesel tankowanie paliwo
fot. freepik

Nie jest żadną tajemnicą, że nie trzeba mieć samochodu, aby odczuć skutki wysokiej ceny za paliwo. To naturalne, że wraz z rosnącymi cenami na stacjach paliw rosną również ceny wszystkiego innego, co kupujemy. Zarówno od tych najmniejszych rzeczy, do tych największych. Choć w dużym stopniu najistotniejsza w tym wszystkim jest żywność.

Jak na razie jednak rząd nic nie mówi o kwestii związanej z tarczą antyinflacyjną 3.0. Trudno się też temu również dziwić, bowiem obowiązują dwie poprzednie, które i tak mocno zaniżają już ceny paliw. Została zmniejszona akcyza, zmniejszono VAT i wprowadzono także inne działania, mające na celu zmaksymalizować obniżki do możliwego minimum.

Nie będzie zatem łatwo wprowadzić nowych rozwiązań, dość prostych, a zwłaszcza skutecznych. Tak wysokie stawki za cenę ropy przy tak słabej złotówce sprawiają, że de facto płaci się głównie za sam produkt. Koszty państwowe zostały ograniczone do minimum. Trudno zatem wierzyć w to, że uda się wprowadzić jakikolwiek program a`la paliwo plus.

paliwo diesel benzyna
fot .freepik

Rząd musi podjąć jakieś działania?

Mimo wszystko bierne patrzenie się na to co się dzieje, oczywiście też nie wchodzi w grę. Problem jest duży i na pewno nie łatwy. Bony paliwowe dla obywateli na daną sumę pieniędzy to też nie jest żadna droga czy rozwiązanie problemu. Zwłaszcza, że trzeba pamiętać, iż rząd nie ma swoich pieniędzy, tylko nasze. Więc koniec końców i tak za wszystko zapłacimy my.

Na tę chwilę pozostaje czekać i obserwować działania rządu. Na razie mimo wszystko na tapecie jest inny ważny temat, który pozostaje naturalnie numerem jeden. Mimo wszystko z czasem jednak nawet wojna nie będzie w stanie przykryć tego, co dzieje się z cenami w Polsce.

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News