PILNE: Paliwo od września znacznie w górę. OPEC+ potwierdza zmniejszenie wydobycia ropy

PILNE: Paliwo od września znacznie w górę. OPEC+ potwierdza zmniejszenie wydobycia ropy

paliwa paliwo benzyna diesel lpg

Podaj dalej

To już nie plotki, jeżeli chodzi o paliwo, a fakty, jakie wydarzą się w najbliższych tygodniach. Koniec z tańszym diesel i benzyną, choć i tak nie można powiedzieć, że w ostatnich dniach było w pełni rewelacyjnie. Będzie drogo, a może nawet i drożej niż było wcześniej, gdy ceny osiągały maksymalny poziom. OPEC+ zapowiada duże cięcia wydobycia ropy.

Paliwo tylko dla bogatych. Trudna jesień kierowców

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Arabia Saudyjska uważa, że sytuacja na rynku paliw jest bardzo niestabilna. Z tego powodu OPEC+ planuje zmniejszyć wydobycie ropy w krajach sojuszniczych. Duże zapotrzebowanie i mniejsze wydobycie wiąże się z tym, że kierowców czekają bardzo wyraźne podwyżki. Książę Abdulaziz bin Salman wyraził się jasno na temat podejścia.

Uważa on, że zmienność cen na rynkach ropy jest coraz bardziej oderwany od podstaw. Tym samym OPEC+ może być zmuszony do cięcia produkcji, gdy 23 kraje sojuszu spotkają się w przyszłym miesiącu, aby ustalić cele produkcyjne. Już teraz zapowiedzi te wywołały niepokój i wzrosty na giełdzie za baryłkę.

Niebawem ma zostać również podpisana nowa umowa krajów OPEC+. Ma być ona bardziej skuteczna niż ta dotychczasowa. Niestety to nie zwiastuje raczej nic dobrego dla kierowców, bowiem ropy będzie zdecydowanie mniej, niż jest zapotrzebowanie na rynkach. Ewidentnie OPEC+ mocno pogrywa sobie z sytuacją na świecie.

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo promocja najtaniej najdrożej tanio drogo
fot. freepik.com – rcphotostock

Cena przekroczy 8 złotych?

Jeżeli sprawdzi się najbardziej czarny scenariusz może okazać się, że diesel, ale i beznyna przekroczą z czasem 8 złotych. Gdy wydawało się, że sytuacja zaczyna się normować, największy gracz na świecie zamierza rozdawać zupełnie inaczej karty, niż wszyscy tego oczekują. Chodzi oczywiście o pieniądze i kwestie związane pokazaniem władzy.

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News