PILNE: Paliwo na stacjach może bardzo szybko potanieć! Kluczowe rozmowy odmienią losy diesla i benzyny

PILNE: Paliwo na stacjach może bardzo szybko potanieć! Kluczowe rozmowy odmienią losy diesla i benzyny

diesel benzyna ceny paliw

Podaj dalej

W końcu! To może być przełomowy moment, jeżeli chodzi o paliwo i jego ceny na stacjach. W końcu może dojść do wielkiego przewrotu na który wszyscy czekają. Za diesel i benzynę przyjdzie wszystkim płacić znacznie mniej, powrócą stare dobre czasy, a inflacja wyhamuje. Teraz pozostaje tylko jedno zasadnicze pytanie – czy Stanom Zjednoczonym i Iranowi, uda się w końcu dojść do porozumienia?

Wróci tanie paliwo?

Diesel nie wystapi we flocie prezydenta
Fot. whitehouse.gov

Stany Zjednoczone i Iran wracają do kolejnej tury rozmów, które mają doprowadzić do porozumienia. Ich pozytywne zakończenie jest ważne nie tylko dla USA, ale również dla całej Europy – i nie tylko. Jeżeli w końcu oba kraje wypracują wspólne stanowisko kwestii umowy nuklearnej, wówczas wróci również tematy kupowanie ropy.

Jeżeli Iran będzie mógł sprzedawać swoje paliwo, wówczas OPEC+ to także odczuje i będzie musiał obniżyć swoje ceny. Koniec końców ropa mocno potanieje i tym samym przyczyni się to do powrotu starych cen. Nie pozostaje zatem nic innego jak czekać aż obie strony spotkają się w Katarze i poinformują świat uściskiem dłoni, że wraca współpraca na którą wszyscy czekali.

Już kilka miesięcy temu odbyło się kilka tur rozmów, ale nie przyniosły one żadnego porozumienia. W momencie rozpoczęcia wojny na Ukrainie postanowiono nawet zawiesić rozmowy. Teraz jednak temat powraca i to bardzo ważne, aby zakończyć szaleństwo jakie ma miejsce na stacjach paliw. Cena diesla czy benzyny w wielu krajach osiągają wręcz kuriozalne wartości.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Ropa tanieje ale nie ceny paliw

Od poniedziałku ropa zeszła do poziomu poniżej 110 dolarów za baryłkę i cały czas się utrzymuje. To zwiastuje, że niebawem cena za diesel i benzynę pójdzie niebawem w hurcie w dół, a później podobnie stanie się na stacjach paliw. Pozostaje tylko czekać aż do tego dojdzie. Niewątpliwie w tym wszystkim może pomóc Iran i jego ropa.

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News