PILNE: Padł rekord w hurcie! 20 października zapłacimy za diesel na stacji paliw więcej niż myślimy

PILNE: Padł rekord w hurcie! 20 października zapłacimy za diesel na stacji paliw więcej niż myślimy

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy, im wcześniej zatankujecie diesel na stacji pali, tym lepiej na tym wyjdziecie. Stało się to, co zapowiadano od kilku dni, a mianowicie padła rekordowa cena za olej napędowy w hurcie. Przekonamy się o tym właśnie w okolicach 20 sierpnia i będzie to naprawdę duże zaskoczenie. Kto czeka aż w baku zapali się rezerwa, lepiej niech uzupełni braki wcześniej.

Diesel mocno podrożeje

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że paliwo nieustannie drożeje. To czeka nas jednak za nieco ponad tydzień zaskoczy wielu kierowców. I nie są to spekulacje, ale już pewne informacje. Znacząco bowiem podskoczyła cena za diesel w hurcie, a więc w drugiej połowie października podobnie będzie na stacjach paliw.

Obecnie średnio w Polsce płacimy za olej napędowy 5,79 zł/l – podaje e-petrol. Przewidywania wskazują, że bardzo szybko średnia przekroczy 6 zł/l, a więc zaledwie w kilkanaście dni za tankowanie będziemy płacili przeszło 20 groszy więcej! Już obecnie na większości paliw widnieje cena bliska 5,99 zł/l. Niestety szóstka z przodu jest już nieunikniona.

Benzyna także tutaj nie pozostanie bierna, choć na pewno to diesel będzie wiódł prym będąc droższy o kilkanaście groszy. Dalsze prognozy nie są optymistyczne, a więc będzie działo się to, co dzieje się cały czas – ceny będą rosły. Sytuacja w kraju pozostaje niezmienna i im szybciej wybierzemy się na stację paliw, tym na pewno zapłacimy mniej niż przy kolejnej wizycie.

Wszystko będzie drożeć. To nieuniknione

Obecnie za diesel w hurcie trzeba zapłacić 4,92 zł za litr. Aż trudno w to uwierzyć, ale jeszcze rok temu było to niemal o 2 złote mniej! – 3,29 zł. Do ceny hurtowej dochodzi oczywiście podatek, a także m.in. marża, a więc cena szybko zmienia się na tę z szóstką z przodu. A ropa na giełdzie wciąż drożeje i przewiduje się, że dojdzie do 90 dolarów za baryłkę.

Jeżeli tak się stanie średnia cena za diesel w Polsce może wynieść około 6,30 zł/l w całej Polsce. Oznacza to, że będzie bardzo dużo stacji paliw, na których tankowanie będzie bliskie kwocie 6,50 zł/l. To jednak już nie w tym miesiącu, a bliżej końca roku. Nie było w tym roku miesiąca, w którym ceny paliw byłyby niższe niż w poprzednim miesiącu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News