PILNE: Oto średnie ceny paliw w Polsce. Tyle realnie płacimy za diesel, benzynę i LPG

PILNE: Oto średnie ceny paliw w Polsce. Tyle realnie płacimy za diesel, benzynę i LPG

diesel paliwo cena

Podaj dalej

Zmiany w cenach za diesel, benzynę i LPG na polskich stacjach. Wiadomo już dokładnie jak bardzie zmieniły się ceny paliw względem ubiegłego tygodnia i ile więcej oraz mniej płacą kierowcy za tankowanie. Zgodnie z tym o czym informowaliśmy ostatnie dni są droższe dla oleju napędowego i 95-tki, z kolei autogaz potaniał.

Diesel, benzyna i LPG w nowym wydaniu

diesel ceny tankowanie
fot. freepik

E-petrol przedstawił średnie ceny paliw za ubiegły tydzień. Różnice wbrew pozorom nie są duże, bowiem diesel zdrożał o 4 grosze, natomiast benzyna o… 4 grosze. Ta informacja mogła wywołać na twarzach duże zdziwienie, bowiem zapewne spodziewano się, iż różnica będzie większa. Tym bardziej że ceny hurtowe na to wskazywały, jak i inne sygnały.

Zmiany na Wielkanoc, jak i po świętach były jednak stosunkowo nieznaczne. Benzyna jest obecnie wyceniana na 6,46 zł/l, natomiast diesel na 7,13.  Olej napędowy najbardziej rzuca się w oczy w tej zmianie, bowiem jego wartość znów jest większa niż 7 złotych. Pozytywna zmiana dla kierowców zaszła tylko w przypadku LPG.

Autogaz jest tańszy średnio o… 3 grosze, a więc wbrew pozorom też niewiele. Wyceniany jest na tę chwilę na 3,64 zł/l, a więc nawet… 60 groszy więcej niż można realnie zatankować. To oczywiście wciąż efekt wysokich marż, jakie są nakładane na to paliwo. Biorąc pod uwagę, że cena hurtowa wnosi około 2,70 zł/l, kierowcy dość mocno przepłacają.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

Co nas czeka za tydzień?

W najbliższych dniach niewiele się zmieni, jeżeli chodzi o diesel, benzynę i LPG. Różnice powinny maksymalnie oscylować w granicach 5 groszy, a więc ciężko będzie nawet to zauważyć na stacjach paliw. To efekt tego, że ten tydzień nie przynosi żadnych większych zmian, zarówno na plus, jak i na minus. Nie należy się także spodziewać niczego spektakularnego w kolejnych dniach.

Większe roszady nastąpią w kolejnym tygodniu, gdzie spodziewane jest ogłoszenie informacji o ropie z Rosji. Unia Europejska chce oficjalnie poinformować, że rezygnuje z tego produktu, co może wywołać zamieszanie na rynkach. A taka informacja sprawi, że spodziewać się można bardziej wzrostów cen, niż obniżek.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News