PILNE: Oto nowe ceny paliw na początek września. Zaskakująca obniżka na diesel, benzynę i LPG stała się faktem

PILNE: Oto nowe ceny paliw na początek września. Zaskakująca obniżka na diesel, benzynę i LPG stała się faktem

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

Znamy ceny paliw za diesel, benzynę i LPG, jakie będą obowiązywały od 1 września na polskich stacjach. Można mówić o małym zaskoczeniu, bowiem najnowsza aktualizacja pokazuje, że będzie taniej niż w ostatnich dniach. To na pewno chwila wytchnienia zwłaszcza dla osób tankujących olej napędowy. Tam ostatnio cena pędziła jak szalona w górę.

Nowe cena za diesel, benzynę i LPG od września

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Na dzień przed rozpoczęciem września cena za diesel spadła aż o 14 groszy. Obecnie paliwo to wyceniane jest na średnim poziomie w cenie hurtowej w kwocie 7,06 zł/l. Początek września powinien rozpocząć się zatem z cenami około 7,62 zł/l na stacjach. To wciąż dużo, a nawet bardzo dużo. Mimo wszystko cieszyć powinien fakt, że oddalamy się po raz kolejny od kwoty 8 złotych.

Fenomenalnie za to wygląda sytuacja z benzyną. Tam już praktycznie od równego miesiąca nie dzieje się praktycznie nic. Paliwo to praktycznie ”zamroziło się” na kwocie równych 6 złotych i ma zaledwie kilkugroszowe odchylenia w dół i w górę. Tak niewielkie, że przez cały miesiąc nie przekroczyły one nawet 10 groszy w żadną stronę. Taka stabilizacja ceny nie miała miejsce już od bardzo wielu miesięcy.

LPG z kolei nie drożeje, a na niektórych stacjach paliw widać nawet obniżki! I mowa tutaj o większych graczach w Polsce, gdzie zauważalne są spadki cen. To na pewno znakomita informacja dla kierowców posiadających instalację gazową. Wrzesień powinien być dla nich tak samo spokojnym miesiącem, jak były wakacje. Cena znalazła swój poziom i na razie nic nie wskazuje na to, aby coś miało się z nią zmienić.

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel
fot. freepik

Wrzesień pod dużym znakiem zapytania

Dla wszystkich to, jakie będą ceny paliw we wrześniu jest dość dużą zagadką. Bo o ile początek z oczywistych przyczyn można już przewidzieć, o tyle to, co będzie się działo w jego połowie czy końcu już trudniej. Tym bardziej, że sygnałów niepokojących płynie wiele związanych z cenami energii na świecie. A to zawsze odbija się na ropie, popycie i podaży.

Ryzyko, że cena za diesel i benzynę podskoczy jest bardzo realne. I nie mówimy tutaj o kilku groszach czy kilkudziesięciu groszach podwyżki. To może być większy wystrzał w kontekście tego, co płacimy obecnie. Olej napędowy może w końcu przekroczyć realnie 8 złotych, a benzyna ponownie przekroczyć 7 złotych i zbliżać się do tego, co obecnie płacimy za diesla.

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News