PILNE: Oto ceny paliw za diesel, benzynę i LPG na kolejny tydzień! Drogi długi weekend dla kierowców

PILNE: Oto ceny paliw za diesel, benzynę i LPG na kolejny tydzień! Drogi długi weekend dla kierowców

ceny paliw diesel

Podaj dalej

W jakiej cenie będzie sprzedawany diesel, benzyna i LPG od 12 listopada na stacjach paliw? Większej niż obecnie! Można było to już zauważyć w środę po godzinach pracy, iż na stacjach paliw ceny poszły w górę. To efekt długiego weekendu, czyli kolejnego okresu w którym wiele osób wyjeżdża z domu. To jednak też efekt rosnących cen ropy.

Diesel, benzyna i LPG dalej drożeją

Patrząc na wzrost cen najmniej powodów do zadowolenia mają kierowcy jeżdżący na LPG. To bowiem ich paliwo w minionym tygodniu podrożało najbardziej. Średnia w kraju wzrosła bowiem o 5 groszy, w porównaniu z wcześniejszym zestawieniem. W ostatnich tygodniach były i znacznie większe różnice, ale i tym razem nie jest ona mała. W kolejnym tygodniu według analizy e-petrol.pl będziemy płacić za LPG na poziomie 3,23-3,31 zł/l.

Jeżeli chodzi o diesel tutaj także zapowiadany jest wzrost cen do poziomu 5,99-6,16 zł/l. Co ciekawe, choć czekamy na to już bardzo długo to wciąż olej napędowy nie przebił psychologicznej bariery 6 złotych za litr w Polsce. A przecież zapowiadane jest to niemal tydzień w tydzień przez analityków od miesiąca. To efekt tego, że stacje paliw obniżają marżę za wszelką cenę. Już jednak wiadomo, że nie będą w stanie tego utrzymać w połowie listopada.

Identyczna sytuacja jest, jeżeli chodzi o benzynę. Popularna 95-ka także średnio kosztuje 5,99 zł/l w całym kraju, ale według ekspertów i tutaj nadchodzi kres. Od 12 listopada średnia cena tego paliwa będzie znajdowała się na poziomie 5,99-6,14 zł/l. Z kolei jeżeli chodzi o benzynę wyżej oktanową, to cena za nią będzie na wynosiła 6,26-6,39 zł/l.

Długi weekend podniesie ceny na stałe

Biorąc pod uwagę najbliższe dni będziemy mieli do czynienia ze wzrostami cen za diesel, benzynę i LPG. Zdrożeją zatem wszystkie paliwa, które napędzają nasze samochody. To kolejna zła informacja dla kierowców, którzy wciąż oczekują pozytywnych zmian na rynku paliw. Te jednak jak przewidują eksperci szybko nie nadejdą.

Według wstępnych prognoz do końca 2021 roku wciąż będą na nas czekały wyłącznie podwyżki. Zarówno te mniejsze, jak i większe. Choć czasu nie pozostało tak naprawdę długo do nowego roku, to trzeba liczyć się z tym, że jeszcze o 10-20 groszy będziemy płacili więcej w okresie świąteczno-noworocznym, niż wydajemy obecnie na paliwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News