PILNE: Oto ceny paliw po świętach Wielkanocnych. To będzie duży szok dla kierowców na stacjach paliw

PILNE: Oto ceny paliw po świętach Wielkanocnych. To będzie duży szok dla kierowców na stacjach paliw

ceny paliw lpg benzyna diesel

Podaj dalej

Wielkanoc będzie przełomowym okresem, jeżeli chodzi o ceny paliw w Polsce. Kierowcy w zaledwie tydzień przekonują się jak diametralnie mogą zmienić się ich koszty tankowania na stacjach paliw. Choć tak naprawdę nie będzie to po raz pierwszy, kiedy dojdzie do takiej sytuacji. Trzymajcie się za portfele, bowiem różnice w cenie będą znaczące.

Ceny paliw zaczynają się rozpędzać

diesel ceny paliw
fot. freepik

Przyszły tydzień nie zacznie się tak dobrze jak ten, jeżeli chodzi o diesel. W tym tygodniu przywitały nas ceny poniżej 7 złotych za litr, a po długim weekendzie nadejdzie czas płacenia w okolicach 7,30-7,50 zł/l. To nawet o ponad 50 groszy więcej, tydzień po tygodniu, a więc wzrost ceny paliw w tym przypadku będzie ogromny!

Benzyna również zdrożeje, ale tutaj kwota będzie nieznacznie mniejsza. Można spodziewać się ceny na poziomie 6,50-6,70 zł/l. Jedno na pewno jest w tym niepokojące, bowiem bliżej będzie kwoty 7 złotych, której w dalszej perspektywie nie można wykluczyć. Podsumowując benzyna w tydzień dogoniła najlepszą cenę za diesel.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o LPG. Tutaj mamy do czynienia z dalszymi obniżkami ceny paliw. Kwestia tylko tego, czy stacje paliw je uwzględnią. Znane są dobrze zabiegi, że na autogazie pozostaje wysoka marża, aby nie nakładać jej na diesel oraz benzynę. Gdyby jednak stacje paliw nie ”oszukiwały marżą” cena byłaby na poziomie 3-3,10 zł/l. Realniejsza wydaje się jednak 3,50-3,60 zł/l, a więc dużo wyższa!

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Z dnia na dzień drożej

Kierowcy muszą być przygotowani na to, że z dnia na dzień ceny paliw będą rosły. Różnica w cenie w poniedziałek, a w niedziele może być nawet kilkudziesięcio groszowa! Tak jak teraz w trzy dni zanotowano skok na poziomie 50 groszy za diesel, tak wówczas różnica może być identyczna. Tyle tylko, że ceny paliw będą już dużo, dużo wyższe.

Benzyna po 7 złotych, a diesel po 8 złotych na koniec miesiąca? Scenariusz bardzo, ale to bardzo realny względem aktualnych wzrostów cen. Choć raczej te bardziej zbliżą się do takich wartości niż je osiągną. Jednak patrząc wówczas na to co będzie wyświetlało się na pylonach, to bardzo marne pocieszenie.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News