PILNE: Oto ceny paliw na weekend. Diesel, benzyna i LPG w cenach o których pomału zapominaliśmy

PILNE: Oto ceny paliw na weekend. Diesel, benzyna i LPG w cenach o których pomału zapominaliśmy

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

To jeden z pierwszych weekendów od dłuższego czasu, kiedy diesel, benzynę oraz LPG można zatankować w tak korzystnej cenie. Ostatnie niemal półtora miesiąca były niewątpliwie niezwykle trudne pod względem finansowym dla wielu osób. Sytuacja zaczyna się pomału poprawiać i wiadomo już, że z kolejnymi tygodniami powinno być tylko lepiej.

Diesel, benzyna i LPG na weekend

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Największy niepokój w ostatnich tygodniach budził diesel. Paliwo to najbardziej podrożało w ostatnim czasie, kosztując więcej nawet o ponad złotówkę niż benzyna. Sytuacja jednak z dnia nadzień przestaje tak źle wyglądać i różnica między tymi paliwami topnieje. Obecnie jest to około 70 groszy różnicy. Olej napędowy kosztuje obecnie średnio około w Polsce około 7,10 zł/l, choć można już zatankować poniżej tej kwoty.

Jeszcze w środę średnia cena za benzynę w Polsce wynosiła około 6,52 zł/l. Do weekendu ta cena zmniejszyła się już o ponad 10 groszy i można już śmiało mówić o cenie niższej niż 6,40 zł/l. Krok po kroku jesteśmy coraz bliżej tego, aby za około miesiąc cena spadła poniżej 6 złotych za litr! A to już naprawę będzie coś niezwykłego w przypadku 95-tki.

Zdecydowanie coraz lepiej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o LPG. Cena tego paliwa topnieje z dnia na dzień i zbliża się coraz bardziej do granicy 3 złote. Tutaj jednak warto zwracać uwagę, gdzie się tankuje paliwo, bowiem różnice na stacjach paliw bywają bardzo duże. Nie wszystkie stacje obniżają cenę tak jak powinny. Obecnie autogaz powinien kosztować około 3,20-3,30 zł/l i ani grosza więcej.

diesel paliwo cena
fot. freepik

Od poniedziałku jeszcze taniej

Weekend to dopiero początek dalszych obniżek. Od poniedziałku można spodziewać się, że diesel, benzyna i LPG będą dalej tanieć. Na święta Wielkanocne zatem podstawowe paliwa, które tankują Polacy będą w jeszcze lepszych cenach. Dla kierowców ważna informacja jest taka, że w rafineriach ma topnieć marża.

To właśnie ona utrzymuje bardzo wysokie ceny paliw, dlatego tak istotne jest, aby spadała. I wedle zapowiedzi z tygodnia na tydzień będzie coraz niższa. Warto dodać, że to właśnie przez nią płacimy obecnie około złotówki więcej, niż powinniśmy – na każdym litrze. Zatem mówimy tutaj o takim ukrytym podatku, choć oczywiście nie należy tak tego nazywać.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News